Китаїзація Росії або Китай сердиться
Нещодавнє рішення керівництва Росії (Путін-Мєдвєдєв) передати прикордонні райони Росії в розробку китайцям не викликали великого протесту в російському політичному середовищі. Тож із Хабаровська вже можна бачити китайські території, наприклад, на амурських островах -- там, де ще недавно були дачі хабаровчан. А наш мандрівник Олександр Волощук уже й на Камчатці бачив щирі китайські обличчя.
У Пекіні вийшла книга "Китай сердиться", автори якої Сун Цян і Ван Сяодун переконані в несправедливості такої ситуації, коли перенаселений Китай не може скристатися прирлодніми ресурсами, що дістались сусідній Росії. За Уралом Росія має всього 30-мільйонне населення. "Ми будемо там!" -- заявляють автори книги.
Домовленості між Мєдвєдєвим і Ху Цзіньтао перетворюють Забайкалля, частину Сибіру та Далекий Схід у сировинний придаток Серединної імперії. Російська імперія стає молодшою сестрою Серединної. З Росії йтимуть у Китай енергетичні ресурси, мідь, ліс, молібден і т.п. А Росія героїчно буде марити про "святую Русь" та загризатися з маленькою Естонією чи великою, але в"ялою Україною. Благо, китайських мільярдів на якийсь час вистачить.
Тим часом Національна визвольна армія Китаю провела широкомасштабні навчання з кидком маси сил на дві тисячі кілометрів. Ні Тайвань, одвічний непокірний сусід Китаю, ні якісь інші прикордонні потенційні противники Китаю таких марш-кидків не потребують. Крім Росії.
Василь ЧЕПУРНИЙ
Читайте також |
Коментарі (0) |