реклама партнерів:
Головна › Новини › Село

ХІМІЧНІ ПРЕПАРАТИ — НАРКОТИКИ ДЛЯ ЗЕМЛІ!

Андрій та Світлана Марченки (на фото) живуть у Шостці на Сумщині. Вони – фермери. Займаються цією справою вже 10 років. Господарство їхнє спеціалізується переважно на вирощуванні та продажу огірків , помідорів , капусти .
Розповідає Андрій Марченко:

— Ми вирощуємо також картоплю, буряки, моркву, цибулю , але в невеликих об сягах, переважно для себе. До 2004 року ми працювали за «загальноприйнятими » агротехнологіями – із застосуванням мінеральних добрив, хімічних ліків та засобів захисту рослин.

— Де вирощували овочі?
— Овочі вирощували в двох теплицях. Збували на місцевому ринку у Шостці .

Справи йшли добре чи погано?
— Спочатку все йшло непогано . А ле вже на другий-третій рік почали дошкуляти різні хвороби рослин. Чого ми тільки не перепробували!... Які тільки препарати не застосовували! Все було марно! А хвороб і шкідників усе більшало й більшало, з’влялися нові й нові…

— Ви впали у відчай?
— Ми почали думати: чому так? Думали багато, а ще більше читали. Читали й перечитували літературу, пов ’ язану із землеробством, вирішили, що людина за допомогою хімії не в змозі вилікувати землю. Хочеш не хочеш, а потрібно було звертатись до природи. Тоді ми перейшли на органічне землеробство. А тут ще дізнались про Клуб органічного землеробства , познайомились з дуже цікавими людьми , які вже відмовились обробляти землю хімічними препаратами .

— Які були результати?
— Скажу відверто: перший рік було важкувато. Врожаї наші впали, прибутки, зрозуміло, також. Земля ще була хвора, засмічена хімією, заражена хворобами.

— Зізнайтеся: із чого почали оздоровлення землі?
— Почали ми з того, що раз і назавжди відмов ились від усякої «хімії». Землю в теплицях оздоровили ЕМ-препаратами . В носили у великих кількостях ЕМ-компост, мульчували. Згодом помітили, що у ґрунті почали плодитись черв'яки – на другий сезон наша земля буквально кишіла черв’ яками . І уявіть: хвороби рослин поступово майже зникли. А плоди стали напрочуд смачні . Коли торгуємо на ринку , у нас постійно стоїть черга, не дивлячись на те, що ціни наші значно вищі за середні по ринку. За сезон продаємо до 3 тонн помідорів і до 3 тонн огірків – це з двох теплиць, та ще 4 тонни ранньої капусти.

— Чи зроблені якісь висновки?
— Так. За шість років роботи за органічними (природними , земледогоджальними ) технологіями ми зрозуміли: по-перше, земля – жива. І «напихати» її хімічними речовинами (добривами, засобами захисту чи стимуляції) – це все одно що годувати дитину наркотиками.
По-друге, земля і рослини, які ростуть на ній , – живі і дуже чутливі до того, хто з
ними працює, спілкується. Якщо ви, працюючи на землі, думаєте тільки про гроші,
сердитесь, матюкаєтесь — толку не буде, повірте. Тільки любов – і до землі, і до
рослин, і до своєї роботи — може принести і прибутки, і цілющі продукти, і радість
життя.
По-третє, щоб земля з року на рік збільшувала свою родючість, треба берегти її
структуру, її живий організм , а значить — менше колупатися в ньому. Нехай черв’яки і мікроби спокійно роблять свою божу справу – створюють гумус, живу структуру матері-землі.
І ще ми зрозуміли, що перехід до природних, органічних технологій зовсім не
такий тяжкий і ризикований, як його малюють деякі захисники вмираючої Системи. Зате, працюючи за природодогоджальними технологіями , ви збережете і примножите свій основний капітал, свій безцінний « золотий запас» — родючу землю.

Оксана БУЛКІНА,
координатор Чернігівського клубу органічного землеробства,

Інеса ФТОМОВА, член Клубу
Теги:Фтомова, Клуб органічного землеробства, фермери, без хімії, Булкіна, шостка


Читайте такожКоментарі (0)
avatar