Красивий ландшафтний дизайн: принципи оформлення ділянки
Ключове завдання ландшафтних дизайнерів - оформлення простору на ділянці за допомогою рослинних та інших матеріалів. Це може бути дерево, квіти, скульптури - що завгодно, відповідно до певного стилю. Завдяки авторським ідеям ландшафтний дизайн Київ та інших профільних компаній, рослинність і споруди на ділянці успішно гармоніюють між собою, і кожна деталь має привабливий вигляд, укупі являючи собою справжній шедевр. Однак, щоб результат вийшов відповідним до задуму, необхідно дотримуватися ключових принципів оформлення, які будуть розглянуті далі.
Функціональне зонування ділянки
Жодне розроблення гарного ландшафтного дизайну не обходиться без зонування простору поруч із будинком. У кожного шматочка ґрунту має бути своє певне призначення. Залежно від габаритів і безпосередніх побажань замовника, на ділянці можна виділити такі зони:
- Парадна. У середньому займає не більше 10% від усієї території - необхідна для входу людей і в'їзду транспорту. Це перша зона, яку бачать люди, коли потрапляють на подвір’я.
- Для відпочинку. Потрібна для проведення комфортного дозвілля на свіжому повітрі, займає близько 15% від усієї ділянки.
- Садово-городня. Ключовий елемент ділянки, зрозуміло, якщо власник від самого початку його задумував. Ця зона займає близько половини всієї площі, а іноді й більше.
- Господарська. У цій частині можуть розташовуватися гараж, теплиці, різні технічні будови.
Навіть якщо простір буде сильно обмежений, кваліфікований ландшафтний дизайнер без зайвих зусиль зможе поєднати кілька зон в одній, щоб заощадити місце.
Ключові принципи ландшафтного дизайну
Ці основні елементи роблять так, що красиві ландшафтні дизайни дарують своєму власникові затишок, і вона буде не тільки всебічно привабливою, а й функціональною.
Баланс
Якщо деякі деталі в композиції присадибної ділянки виглядають зайвими, це означає порушення балансу. Наприклад, рослини виглядають поруч одна з одною недоречно, доріжки мають не такий вигляд, як хотілося б тощо. Для підтримання естетики ландшафтний дизайн має бути повністю врівноважений - від ліній до кольору. У повтореннях не повинно бути монотонності, а квіти, наприклад, повинні мати гарний вигляд поруч із будівлями.
Гармонійність у всьому
Єдність стилю означає, що всі деталі проєкту мають бути добре організовані, складати одне ціле, відповідати задуму. Кожен елемент має максимально добре вписуватися в загальну картину так, щоб створювати чудове поєднання геометрії та забарвлень. Перш за все в композиції ландшафтного проєкту потрібно домогтися гармонії.
Щоб це зробити, можна задіяти, наприклад, масові посадки або ж повторення деталей. Однак не варто забувати про функціональність. Знати як можна оформити красиво свій сад - це ще не все, необхідно одночасно зробити й так, щоб перебувати в просторі було комфортно. Використовувані деталі мають бути практичними, але водночас і не вбивати краси тієї чи іншої зони.
Простота
Не варто захаращувати ділянку великою кількістю додаткових елементів. Там не має бути нічого химерного, недоречного, надто непрактичного. Однак і надмірний мінімалізм - не вихід. Результат має вийти комфортним.
Фокусна точка
Без неї дизайн повним не буде. Центр всієї композиції, це буквально відправна точка, від якої простежуються інші лінії. Вона визначає не тільки дизайн присадибного простору загалом, але також допомагає з оформленням кожної зони окремо. Фокусною точкою насправді може стати що завгодно, проте це має бути щось велике. Таким чином, центром композиції може стати дерево, штучна водойма, альтанка тощо.
Якщо не забувати про перелічені принципи, очі перестануть "розбігатися", а на ринку, побачивши певну прикрасу, чагарник або садовий елемент, буде набагато простіше зрозуміти, чи підходить елемент щоб створити красивий ландшафтний дизайн. Однак, якщо необхідна допомога, завжди краще звернутися до фахівців.
Коментарі (0) |