реклама партнерів:
Головна › Новини › Місто

Міська влада Чернігова пошанувала племінницю Коцюбинського

У Чернігові на честь відомого філолога та літературознавця Михайлини Коцюбинської відкрито меморіальну дошку. Її встановлено на фасаді школи №17 (колишня залізнична школа №41), яку у 1949 році із золотою медаллю закінчила майбутня лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка.

З цієї нагоди у навчальному закладі відбулася урочиста лінійка, у якій взяли участь Чернігівський міський голова Олександр Соколов, директор Літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського – Ігор Коцюбинський, представники Інституту літератури НАН України, які працювали з Михайлиною Коцюбинською, представники чернігівської інтелігенції.

У своїх виступах промовці говорили, що племінниця письменника належала до людей небуденного інтелекту та надзвичайного таланту, мала енциклопедичні знання і відома як визначний літературознавець, а ще була багатогранною особистістю з принциповою громадянською позицією. Учасники урочистостей висловили сподівання, що сучасні школярі матимуть взірець для наслідування і пишатимуться тим, що навчаються у школі, яку закінчила Михайлина Коцюбинська.

Міський голова підкреслив, що Михайлина Хомівна є яскравою представницею родини Коцюбинських, традиції якої спонукали її до активної діяльності. О.Соколов також зауважив, що у Чернігові бережуть пам'ять про відомих людей і цього року теж відкрито низку меморіальних дошок на честь чернігівців, котрі зробили внесок у розвиток культури та мистецтва.

Цього року школа №17 відзначає свій 75-річний ювілей.

Довідка: Михайлина Хомівна Коцюбинська ( 18 грудня 1931, Вінниця — † 7 січня 2011, Київ) – український філолог та літературознавець. Небога класика української літератури Михайла Коцюбинського (дочка його молодшого брата Хоми). Закінчила філологічний факультет Київського університету ім. Т.Шевченка за фахом "українська мова і література". Кандидат філологічних наук. Працювала в Інституті літератури ім. Т. Шевченка АН УРСР. Досліджувала мову художніх творів, поетику Т. Шевченка, художню індивідуальність М.Коцюбинського, специфіку образного мислення і його еволюцію в українській літературі.

Активна учасниця руху шістдесятників, одна із моральних авторитетів та інтелектуальних символів цього руху.

Ірина Синельник



Теги:Олександр Соколов, шестидесятники, Чернігів, рух опору, Коцюбинські


Читайте також



Коментарі (2)
avatar
1
Влада нічого так не робить. Чомусь (?) так як Коцюбинських не вшановують інших, не менш видатних діячів (напр. П.Куліша), особливо політиків, які боролись проти більшовизму за волю України. Чи є вул. Героїв Крут у Чернігові?
avatar
2
Шкурко
Ти або неадекват, або провокатор. 9 серпня щороку у Мотронівці відбуваються свята за участю І.Плюща, Хоменка та їх прислуги. Незважаючи на те, ювілей чи ні.
avatar