реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Як вибрати економічне авто?

Коли перед людьми постає питання про вибір автомобіля, вони дивляться не тільки на експлуатаційні характеристики і зовнішнє виконання. Для багатьох майбутніх власників величезне значення має економічність. Це й зрозуміло: транспортний засіб багато чого потребує, в нього необхідно вкладатися. Однак витрати можна істотно скоротити, якщо прийняти правильне рішення.

Економічне авто: поняття

Економічність ґрунтується на кількох складових - тип авто, вартість запчастин, страховка, частота обслуговування і споживання палива. Оригінальні компоненти для авто представлені в каталозі інтернет-магазину «Дельта Партс»

Розпочати слід із класифікації, створеної згідно з європейськими стандартами:

  • А - компактні авто з низькими витратами пального; придбання комплектуючих для ремонту обходиться дешево, як і саме відновлення;
  • В - «золота середина», найпоширеніша; паливні витрати трохи більші, салон - ширший; техогляди і ремонти нечасті й недорогі;
  • С - як правило, це не седани, а мінівени, сімейні та комерційні варіанти; просторі, з містким багажником; такий транспорт часто експлуатується і піддається постійним навантаженням, тому важливо контролювати технічний стан;
  • D - пік технічних досягнень у галузі автомобілебудування - вдосконалені системи безпеки, допоміжні пристрої, функціонування на електроніці.

Якщо немає можливості придбати «нульову» машину прямо з автосалону, варто звернути увагу на вторинний ринок. Розумне рішення - купівля авто, що було в експлуатації приблизно три роки (продаються з найрізноманітніших причин, необов'язково це серйозні несправності). Це прекрасний вік для транспортного засобу, оскільки його технічні характеристики все ще залишаються на високому рівні.

Обслуговування: страховка, запчастини, покришки

Кожен автолюбитель мріє про безпроблемне і дешеве обслуговування, щоб машина виходила з ладу якомога рідше, але в разі виникнення поломок ремонт обходився б у мінімум. 
Обслуговування - багатогранне поняття, і величезне значення має страховка. За неї теж треба платити. Але можна підібрати цілком дешевий документ з адекватними умовами.

Занадто дешевий транспорт брати не можна, навіть якщо все чудово на перший погляд. Вони часто ламаються, а відвідування майстерень подібне до повернення додому; відповідно, це масштабні фінансові вкладення. Тому логічніше обрати «середній» сегмент: авто надійніші та якісніші, ремонту потребують вкрай рідко, лише за потреби. 

Особливе місце в обслуговуванні посідають простота відновлювальних заходів. Якщо у вас звичайна машина (з масової лінійки) - це добре, адже оригінальні комплектуючі продаються у вільному доступі і завжди є в наявності в магазинах офіційних дилерів. Ремонт проходить за стандартною схемою, із застосуванням базового обладнання. 

Більш рідкісні авто потребують замовлення компонентів (бо їх не завжди можна знайти), особливих знань і навичок з боку фахівців, а ремонт доволі складний. Відповідно, доведеться віддавати більше грошей.

Споживання палива

Заправка транспортного засобу - досить серйозна стаття витрат. Автолюбителі приїжджають набагато частіше на АЗС, ніж у магазини чи сервіси. Зрозуміло, що без палива авто функціонувати не буде.

Зовсім небагато пального необхідно компактним машинам. Але при цьому потрібно орієнтуватися на низку експлуатаційних моментів: скільки людей буде користуватися, в яких умовах, призначення.  Якщо власник один (максимум - два), то варто звернути увагу на таке рішення. Для сімейних поїздок і комерційних перевезень категорично не підходить.

Крім того, витрата пального перевіряється не тільки під час їзди в спокійних міських умовах, а й під час швидкісних пересувань трасами.

Далі йде об'єм двигуна. Малолітражними вважаються машини з об'ємом до 1,6 літрів. Якщо авто потрібне для поїздок у межах міста (це відносно невеликі відстані), малолітражка - те, що потрібно. Для частих переміщень між населеними пунктами слід узяти транспорт із більшим мотором.

Тип палива - ще один ключовий фактор. Автомобілі заправляються різними типами пального - газом, бензином, дизелем; або заряджають від акумуляторів. Сьогодні в пріоритеті дизель - витрата мінімальна, але авто обходиться дорожче.

Також на споживання пального впливає аеродинаміка. Доведено, що машини з мінімальним лобовим опором, низьким дахом, плавними лініями і плоскими поверхнями витрачають менше пального. 

Виробники авто прагнуть скорочувати споживання палива і впроваджують корисні опції. Наявність системи стоп-старту - дуже цінне нововведення. Коли транспорт зупиняється на світлофорі або в заторі, двигун автоматично вимикається. 









Коментарі (0)
avatar