реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Як шахраї оформлюють кредити на пересічних українців

За минулий рік Національний банк України зафіксував зростання шахрайства із картками та телефонними номерами українців. Зловмисники обманним шляхом одержують від власників доступи до особистих рахунків у банках або кабінетів у кредитних організаціях, у яких можна взяти кредит онлайн на банківську картку. Представники служба безпеки ТОВ «Бізнес Позика» сформували найпоширеніші схеми обману, що найчастіше зустрічаються, а також розповіли, як від них захиститися.

Найбільш поширені формати фінансового шахрайства

  • Дії від імені компанії. Найчастіше на таку схему трапляються ті, хто має прострочені кредити в МФО. Шахраї від імені компанії роблять розсилку із пільговими умовами закриття боргу. При цьому, наприклад, замість 50 000 гривень вам пропонують сплатити лише 5 000 гривень. Для списання заборгованості пропонується внести гроші на реквізити, які відрізняються від офіційного розрахункового рахунку МФО. У жодному разі не переказуйте гроші на розрахункові рахунки, що відрізняються від офіційного рахунку МФО.
  • Повне обнулення кредитної історії. Такі пропозиції часто можна зустріти в інтернеті або навіть на стовпах. Приватні особи пропонують послуги з відбілювання вашої кредитної історії. Ця схема розрахована на тих, хто загруз у кредитах та боргах. За певну плату вам обіцяють видалити дані з усіх реєстрів боржників. На практиці цього зробити неможливо, тому що у кожної МФО та кожного банку свій реєстр боржників.
  • Передача банківської картки в оренду для підтвердження платежів. Поширена схема шахрайства. Ваші фінанси не будуть у безпеці, навіть якщо на картці не буде грошей. Активну картку можуть використовувати для верифікації в інтернеті та отримання кредиту онлайн на ваше ім'я.
  • Робота з високою заробітною платою та мінімальними вимогами до претендента. У такій вакансії ви не побачите конкретного опису посадових обов'язків. Буде щось на кшталт оператора чи менеджера з проведення грошових платежів. А вимоги обмежуватимуться повноліттям, наявністю банківської картки та ноутбука. На першій співбесіді, яка здебільшого відбуватиметься віддалено, з вами поспілкуються, пообіцяють зарплату від $20 на годину та запросять на другий етап співбесіди. Але при цьому попросять, нібито для гарантованого працевлаштування, трохи прибрехати інтерв'юеру. Не підозрюючи каверзи, таким чином ви дозволяєте оформити на вас кредит. А той, хто телефонує вдруге, буде ніхто інший, як співробітник МФО або банку.

Як уникнути обману

  1. Нікому і ніколи не передавайте та не повідомляйте дані для входу в особистий кабінет банку або МФО. Представники компанії, якщо у них буде така необхідність, з доступом суперадміну можуть отримати доступ до вашого кабінету. Логін та пароль можуть просити лише шахраї, щоб оформити на вас онлайн кредит.
  2. Нікому і ніколи не повідомляйте дані вашої кредитної картки, окрім її 16-значного номера. А також не допомагайте пройти верифікацію за допомогою вашої картки.
  3. Ніколи не погоджуйтесь на підробку інформації, якщо вас про це просять. Оформлення третіми особами на вас кредиту онлайн може бути найневиннішим наслідком.

Дотримуючись цих простих правил, ви значно знизите ймовірність потрапити на хитрощі фінансових шахраїв.


Коментарі (0)
avatar