реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Як часто потрібно відвідувати стоматолога?

Навіть ретельна та правильна гігієна ротової порожнини не гарантує відсутності проблем зі здоров'ям зубів і ясен. У більшості випадків перші симптоми непомітні. Деякі зміни можуть бути незначними та не викликати дискомфорту. Зокрема, на стику зубів часто з'являються білі чи сірі плями, трохи набрякають ясна. Це може вказувати на початок розвитку певного захворювання. Лише під час контрольного візиту, який пропонує регулярно здійснювати стоматологія Symmetrica, лікар може оцінити серйозність проблеми.

Від чого залежить частота відвідування стоматолога?

Багато людей наважуються на стоматологічний огляд лише тоді, коли відчувають неприємні симптоми, такі як:

  • підвищена чутливість зубів чи ясен;
  • сильний зубний біль, навіть без кусання їжі;
  • набряк щоки;
  • кровоточивість ясен;
  • деформація зубів тощо.

Та навіть відсутність цих неприємних ознак не означає, що зуби повністю здорові. Часто карієсний процес часто розвивається безсимптомно. Тому контрольний візит до стоматолога має вирішальне значення у виявленні можливих захворювань.

Частота відвідувань стоматолога залежить від віку пацієнта:

  • дітей, які ще не мають постійних, дорослих зубів, лікар має оглядати кожні 3 місяці. Перший консультаційний візит дитини до стоматолога має відбутися у віці до 18 місяців. Він дозволяє оцінити будову щелепи та процес прорізування зубів. Іноді слабка мінералізація молочних зубів може сприяти швидкому поширенню карієсу.Тоді спеціаліст радить частіше приходити на огляд і лікувати зуби;
  • у більш дорослому віці кількість залежить від рішення лікаря. Він адаптує графік візитів до індивідуальних потреб пацієнта. Зазвичай дорослі мають відвідувати стоматолога не рідше 1 разу на 6 місяців. Якщо стан ваших зубів або ясен турбує стоматолога або потрібні раніші огляди, він порекомендує додаткові відвідування, наприклад, кожні 3 місяці.

Чому важливий регулярний огляд у стоматолога?

Профілактика завжди краще, ніж лікування. Регулярні огляди та профілактичний догляд значно знижують ризик серйозних захворювань ротової порожнини. Найчастіше пацієнти ігнорують навіть зміну кольору зубної емалі, не усвідомлюючи серйозність цієї поширеної проблеми. Якщо карієс не лікувати або виявити на дуже пізній стадії, він може призвести до видимих змін, а також до некрозу зуба й навіть необхідності його видалення. Ендодонтичне лікування (кореневих каналів) необхідне, коли хворобу вже запущено. Воно вимагає численних відвідувань, пов'язаних із цим значних витрат і переживань.









Коментарі (0)
avatar