реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Типи повітроводів: який обрати для вашого дому?

Якісно спланована вентиляційна система в будинку дасть змогу економити на опаленні, створить комфортне та сприятливе середовище для мешканців. Повітропровід чи вентиляційна труба є складовою частиною будь-якої вентиляції. У його завдання входить транспортування повітря. Інтернет-магазин побутової техніки Венкон пропонує великий вибір повітропроводів. Розглянемо, на що звернути увагу під час вибору. 

Розмір і форма повітроводів

Один із головних параметрів – це розмір і форма повітропроводу. Від нього залежить те, чи вийде зробити нормальний монтаж в обраному місці, а також вартість. Зверніть увагу на такі характеристики:

  • форма – виробники пропонують повітропроводи для круглих, овальних і прямокутних каналів;
  • довжина, ширина або діаметр – залежно від форми. Виберіть розмір, який підійде для встановлення у вентиляційний канал;
  • довжина – можна підібрати повітропроводи різної довжини для монтажу в будь-яких умовах.

Перед вибором повітропроводу за цими властивостями, зробіть ретельний замір місця монтажу, а також детально вивчіть планування розміщення каналів вентиляції. 

Матеріали

Від матеріалу повітропроводу залежить його вартість, складність монтажу. Також він впливає і під час експлуатації. 

  1. Пластик, поліетилен і поліестер – це найкращі варіанти для дому. Вони мають гарний вигляд, що важливо, якщо повітропровід монтується відкрито і його видно в інтер'єрі. Ці матеріали легкі та просто ріжуться, що полегшує монтаж. Вони добре поглинають шум і не піддаються корозії. Також коштують недорого. Єдиний мінус – немає стійкості до серйозних навантажень, але вони в домашніх умовах трапляються тільки на етапі транспортування і монтажу. 
  2. Алюміній, сталь та інші метали – ці варіанти дорожчі та міцніші. Вони добре витримують високі температури, але можуть піддаватися корозії (крім алюмінію). Також ці повітропроводи дорожчі, важчі й складніше обробляються, ріжуться. Простіший варіант у категорії металів, це алюмінієва фольга. Має властивості алюмінію, але набагато легша та гнучкіша. 

Вибір повітроводу за конструкцією

Третій важливий параметр – це конструкція повітропроводу. Вони можуть бути декількох видів:

  • безшовні – як зрозуміло з назви, виготовляються без швів, що підвищує герметичність і міцність повітропроводу, зазвичай ці моделі пластикові;
  • гнучкі – хороший варіант, коли шлях вентиляційного каналу має складну форму, гнучкий повітропровід можна буде встановити під будь-яким кутом, не обрізаючи його на кожному повороті, зазвичай це моделі з металевої фольги;
  • напівжорсткі – повітропроводи, які не такі гнучкі, як попередні, але теж можуть бути схильні до вигинів певною мірою;
  • телескопічні – висувні повітропроводи, у яких можна легко змінювати довжину;
  • спірально-навивні – виготовляються зі стрічки металу, скрученого в спіраль, від чого вона набуває вигляду труби, це жорсткі повітропроводи, які не можна згинати, але можна різати;
  • складні – повітропроводи, виготовлені із пластику, їхня особливість у тому, що можна змінювати форму перерізу так, щоб вони змогли пройти в наявному каналі. Це хороший варіант для випадків, коли на всьому шляху вентиляції канал може мати різну форму;
  • ізольований – повітропровід, який обмотується теплоізоляцією. Під час транспортування повітря таким каналом його температура зберігається незмінною.

На які виробники повітроводів звертати увагу?

Також перед купівлею повітропроводу слід звернути увагу на виробника. Відомі бренди, які вже довгі роки спеціалізуються на виробництві обладнання для вентиляції, можуть гарантувати якість. До них належать Вентс, Awenta, Blauberg, Airoxy та інші. 

Вибирайте повітропроводи, детально вивчивши їхні параметри та передбачувані умови експлуатації. Не припустіться помилки, щоб потім не довелося проводити демонтаж і заміну.









Коментарі (0)
avatar