реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Стоматит — чому він розвивається і як його лікувати

Стоматит — досить часта стоматологічна проблема, яка завдає чимало незручностей. Вона проявляється у вигляді почервоніння та невеликих виразок на слизовій ротової порожнини. Це супроводжується болем під час контакту з рановою поверхнею, тому неможливо без дискомфорту вживати їжу або рідину, розмовляти і чистити зуби. Як і будь-яке захворювання, стоматит потребує лікування. Зазвичай пошкоджену слизову обробляють антисептиками (для цього добре підходить Хлоргексидин) і спеціальними гелями для швидкого загоєння. Проте деякі особливості лікування залежать від етіології патологічного процесу. Лікарі виділяють такі види стоматиту:

  1. Кандидозний. Викликається грибками з роду Кандіда. Вони належать до умовно-патогенних і можуть виявлятися в організмі людини і в нормі. Однак у разі активного розмноження призводять до утворення виразок, покритих білим сирнистим нальотом. Найчастіше ця форма виникає у дітей із слабким місцевим імунітетом.
  2. Афтозний. Викликається вірусом герпесу і проявляється на тлі значного зниження імунітету. Характеризується утворенням афт.
  3. Бактеріальний. Розвивається через надмірне розмноження бактерій у порожнині рота. Це може бути зумовлено недостатньою гігієною або травмою та подальшим проникненням інфекції.
  4. Везикулярний. Викликається ентеровірусами, супроводжується аналогічними симптомами в інших локалізаціях. Ця форма заразна і може передаватися через предмети побуту та особистої гігієни. Тому після її виявлення необхідно вжити відповідні запобіжні заходи.
  5. Алергічний. Запалення розвивається як реакція на проникнення алергенів. Найчастіше йдеться про регулярне вживання їх у їжу.

Патологічний процес може охоплювати конкретну ділянку або всю ротову порожнину — залежно від причини і місцевої резистентності. У місці ураження слизова оболонка стає сухою, червоною та набряклою, спостерігаються дрібні виразки й наліт. Image

Як лікувати стоматит

Лікування залежить безпосередньо від етіології. Місцево та системно лікар може призначити такі препарати:

  1. антибактеріальні — у разі виявлення бактеріальної форми стоматиту;
  2. протигрибкові — якщо причиною ураження став кандидоз;
  3. антисептики — для санації ротової порожнини;
  4. ацикловір — для боротьби з герпесом;
  5. антигістамінні — у разі виявлення алергічної реакції.

Ці ліки фахівець призначає після огляду та діагностики. Це особливо важливо, оскільки застосування некоректної схеми терапії може погіршити стан пацієнта. Також необхідна гігієна ротової порожнини. У залишках їжі та зубному нальоті легко розмножуються патогенні бактерії, які можуть стати причиною рецидиву стоматиту або розвитку інших стоматологічних захворювань.






Коментарі (0)
avatar