реклама партнерів:
Головна › Новини › Споживач

Що потрібно знати про оформлення декретної відпустки для підприємців

Мало хто з діючих українських ФОП знає, що кожна жінка-підприємець, яка сумлінно сплачувала єдиний соцвнесок протягом року, має право на отримання виплат під час вагітності. Незалежно від того, в якій сфері вона працює, на якому режимі чи групі оподаткування перебуває, за умови своєчасного перерахування ЄСВ у ФОП є можливість оформити декретні.

Що потрібно для отримання декретних виплат

Жінка-підприємець може отримати від пенсійного фонду кошти та оформити відпустку на час декрету (з деякими обмеженнями, про які вестиметься мова нижче).

Для оформлення декретних ФОП необхідно:

  • Мати лікарняний – оригінал або завірена копія, реєструється в ПФУ в електронному форматі.
  • Скласти рішення щодо призначення виплати – в довільній формі, самостійно.
  • Мати видану на запит ФОП довідку з ДПС про сплату ЄСВ протягом року до дати звернення.
  • Подати в ДПС довідкову декларацію.
  • Здійснити самостійно розрахунок суми виплати – на основі сум сплаченого ЄСВ за спеціальною формулою. Для точного розрахунку краще звернутися до досвідченого бухгалтера, який допоможе правильно обчислити суму та уникнути помилок.
  • Відкрити спецрахунок у будь-якому банку.
  • Подати в ПФУ розрахунок-заяву та всі документи.

Після розгляду фондом заяви в разі правильного виконання всіх вимог на рахунок ФОП надійдуть кошти, які потрібно з нього вивести та вільно використовувати. Потім жінка обов’язково повинна повідомити ПФУ про отримання суми виплати. Податки з коштів перераховувати не потрібно.

Як оформити відпустку жінці-ФОП

Здійснити оформлення декретної відпустки ФОП можуть не всі підприємці, що безпосередньо пов’язано з особливостями нарахування та сплати податків на різних режимах, групах. Наявність лікарняного не є автоматичним звільненням ФОП від обов’язку перерахування зборів. А терміну саме «декретна відпустка» в ПКУ немає, замість нього використовується визначення «тимчасова непрацездатність» (як в разі будь-якої хвороби) та «відпустка» як звільнення від сплати податків.

Про які нюанси потрібно пам’ятати:

  1. ЄСВ за себе платиться в будь-якому разі, всіма ФОП, незважаючи на дати декрету.
  2. 1 і 2 групи («спрощенці») повинні перераховувати єдиний податок. Мають можливість раз на рік оформити так звані «канікули» і не платити ЄП, ВЗ (ст. 295 ПКУ) за умови написання заяви та правильного розрахунку дат для здійснення авансового внеску. Важливий нюанс: такая опція доступна лише тим, у кого немає найманих працівників.
  3. Єдиний податок на 3 групі, ПДФО для «загальносистемників», а також воєнний збір сплачуються з доходу. А тому в разі, якщо жінка не працює та не отримує доходу, вона просто не перераховує кошти в бюджет. Для цього нічого оформлювати окремо не треба.

Інших можливостей уникнення обов’язку нарахування податків на період декрету немає. Проте можна використати певні рішення для податкової оптимізації: перейти тимчасово на 3 групу ЄП чи загальну систему (щоб не платити в бюджет гроші за умови відсутності доходу) або ж взагалі закрити ФОП. А після завершення декрету в будь-який момент знову зареєструвати бізнес.









Коментарі (0)
avatar