реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Розумний дім: як облаштувати енергоефективне опалення будинку

Розумний дім включає керування абсолютно всіма електричними приладами, а також комунальними системами. Для зменшення витрат варто почати із системи опалення та забезпечення гарячою водою, які можуть значно збільшити витрати на утримання взимку.

Принципи облаштування розумного дому

Найбільш вигідним варіантом облаштування опалення визнані електробойлери, адже на них не потрібно оформлювати дозвіл та забезпечувати паливом. Їх легко встановлювати, особливо у власному будинку, де можна облаштувати зручну котельню. Об'єму великого електронагрівача вистачить для забезпечення тепла у приміщеннях та гарячої води для побутових справ.

Система «Розумний дім» підходить для керування будь-якими процесами у будівлі або квартирі. Автономне опалення може включати величезний вибір різних систем. Це газові котли, електричні водонагрівачі, конвектори та тепла підлога. Автоматизація допомагає досягнути таких цілей:

  1. Управління. За допомогою розумного дому можна віддалено контролювати температуру у приміщенні, налаштовувати різні показники у кімнатах. Можна навіть керувати приладами з іншої країни через інтернету якщо забули вимкнути опалення перед поїздкою.
  2. Економія. Кероване обігрівання допомагає економити до 60%. Витрати можна зменшити за рахунок розумного налаштування, а за відповідністю показників буде слідкувати сама система.
  3. Безпека. Розумний дім включає десятки датчиків, які розміщують у кожному приміщенні. Він буде самостійно відслідковувати найменші зміни та вносити виправлення за необхідності. Особливу увагу приділяють ризику виникнення аварійних ситуацій.
  4. Дизайн. Усі елементи розумного дому виглядають дуже вишукано та не потребують маскування. Можна вибрати оригінальні прилади та зробити їх частиною інтер’єру.

Систему опалення чи водонагрівач необхідно встановити заздалегідь, адже інші елементи розумного дому будуть лише доповненнями до вже наявних приладів. Можна продумати схему перед початком ремонту, щоб найбільш вигідно прокласти дроти для економії електроенергії та повного забезпечення живлення.

Розумний дім: як облаштувати енергоефективне опалення будинку

Як економити

У комплект може входити декілька видів управління: термостат, пульт керування чи смартфон. Кожен власник самостійно вибирає оптимальний за бюджетом варіант або комбінує їх. З точки зору енергоефективності правильна установка Wi-Fi-модулю, який буде співпрацювати зі спеціальною програмою на телефоні. Він дає можливість бачити максимальну кількість налаштувань та оперативно реагувати на будь-які зміни.

Оскільки влітку практично не використовують опалення, зима буде найвитратнішим періодом. Варто заздалегідь подумати, у яких кімнатах потрібно підтримувати високу температуру, а які рідко використовуються. Також можна налаштувати таймер, який буде вмикати опалення лише за пів години до приходу жителів.






Коментарі (0)
avatar