реклама партнерів:
Головна › Новини › 

Різновиди ударних інструментів

Ударні інструменти застосовують у кожному оркестрі та ансамблі, на них мріють навчитися грати тисячі людей щороку. Свою назву вони отримали, завдяки способу видобування звуку, коли музикант стукає рукою або спеціальними аксесуарами по мембрані барабанів або тарілках. Оскільки ударні належать до найдавніших музичних представників, не дивно, що ці інструменти найчисельніші. Вони мають велику кількість різновидів як дуже схожих між собою, так і максимально відмінних. До категорії належать барабани, маракаси, трикутник, тарілка, тренувальні педи, литаври та інші. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші з них — ударні установки.

Електронні ударні установки

Цифрові моделі трохи схожі на звичні всім акустичні (з металевими тарілками та великими барабанами), але складаються лише з неметалевих тарілок, педалей та педів — плоских барабанів розмірами 6-12 дюймів, розміщених на стійках. Головною частиною електроніки є модуль обробки звуків. Це мозок установки, який сприймає та озвучує удари, які наносяться по педах і тарілках.

Цифрові барабани дуже компактні. Якщо їх скласти, то вони вмістяться до декількох невеликих сумок та влізуть у багажних легкового авто. Але це зовсім не впливає на їхню функціональність. На електронній установці можна зіграти музичні композиції в будь-якому стилі. Грають на них паличками або руками.

Акустичні ударні установки

Це інструменти, які уявляє більшість людей, коли мова йде про ударні. Така установка представлена педалями, тарілками та об'ємними барабанами різної величини. Класична модель складається з таких елементів:

  • бас-барабан або діжка (найбільший, встановлюється на підлогу);
  • томи (менші високі барабани, які кріпляться до діжки);
  • малий або робочий барабан;
  • тарілки;
  • педалі.

Зверніть увагу, що коли ви купуєте акустичну ударну установку, у комплекті тарілки не йдуть. Їх потрібно купувати окремо, бо для кожного різновиду музики використовують різні тарілки: креш, райд, хай-хет та інші.

Звукоутворення акустики складніше за цифрове, бо тут немає електронного пристрою, який усе опрацює. Все залежить від матеріалу виготовлення комплектуючих та зусиль барабанщика. Під час удару по мембрані барабану виникає вібрація повітря, яке далі резонує по-різному в корпусі. Тому велике значення має порода дерева, із якого цей корпус виготовлено. Також воно відповідає за коливання частот і гармонік.

Де можна купувати

Купити барабани завжди зручніше онлайн, оскільки не всі звичайні магазини пропонують доставку. Це особливо важливо, якщо ви хочете придбати акустику.

Ми рекомендуємо звернути увагу на український інтернет-магазин музичних інструментів LaNota. Тут представлені оригінальні ударні від кращих світових брендів. Не дивлячись на те, що всі товари оригінальні та сертифіковані, ціни на сайті найнижчі в Україні. Крім того, компанія пропонує зручні варіанти доставки, зокрема кур'єром, та має власний сервісний центр для обслуговування та ремонту будь-яких музичних інструментів.






Коментарі (0)