Позбавляємося стереотипів про будинки для літніх людей: чому обирають життя в пансіонатах
Раніше будинки для літніх людей грали роль того, чи могли «лякати» будь-яку дорослу людину, яка замислюється про свою старість. А для сім’ї віддати родича до пансіонату означало майже не «кинути його напризволяще». Але часи змінюються, стереотипи руйнуються – тому зараз будинок для літніх людей поступово стає тим місцем, де людина може отримати гідний догляд та достойно зустріти старість. Не останню роль у цьому грають приватні пансіонати.
Приватні пансіонати для літніх людей та їх переваги
Сучасні будинки для старих кардинально відрізняються від того «класичного» уявлення про аналогічний державний заклад. Тут нічого не нагадує про лікарню, немає гнітючої атмосфери, тут все створено із піклуванням про кожну людину, а не для «галочки». Саме тому приватний заклад можна порівняти з гарним готелем чи санаторієм. Адже умови тут – відповідні:
1. Комфортабельні сучасні апартаменти з всією необхідною технікою, включаючи кондиціонер та медичне обладнання. Проживання можливе як у одномісній кімнаті, так і з іншими людьми.
2. Реабілітація для людей похилого віку, які перенесли інсульт або інфаркт. Вона включає медикаментозну і фізіотерапію, спрямовані на відновлення основних функцій організму.
3. Різноманітне дозвілля та можливість вільного спілкування, доброзичлива атмосфера. Пансіонати піклуються про те, щоб люди похилого віку мали можливість вести активне життя в міру власних можливостей. Часто розробляють спеціальні розважальні програми, які включають концерти, ігри. Є й заняття спортом, а також прогулянки.
4. Відсутність обмежень щодо відвідувань – приїхати до близької людини можна у будь-який зручний момент. Достатньо попередити про свій візит – і провести день разом, якщо у вас є така можливість. Це величезний плюс, адже так у людей похилого віку немає відчуття, що про них забули.
5. Цілодобовий догляд за людиною, яка має серйозні проблеми зі здоров'ям. Для цього часто потрібен кваліфікований персонал та спеціальне обладнання. Тому саме такий заклад стає єдиним виходом для сімей, де родич потребує особливих умов проживання.
6. Різноманітні варіанти проживання. Пансіонати пропонують перебувати не тільки на постійній основі, але й на декілька тижнів, днів чи місяців.
Сучасний дім для літніх людей – це радше санаторій. Він дає можливість не просто перебувати під медичним наглядом, а також вести цікаве життя та знайти однодумців. Тут все створено так, щоб кожна літня людина відчувала себе як вдома і могла насолоджуватися життям.
Чому будинок для людей похилого віку – найкращий прояв турботи?
Пансіонат – це більше, ніж просто місце для життя. Це місце, де людина похилого віку зустріне однодумців і може з ними спілкуватися. А персонал додатково організовує різні активності, щоб люди цікаво проводили час. Адже ні для кого не є секретом, що на здоров’я багато в чому впливає і психоемоційний стан, умови життя.
Приватні будинки створюють комфортні умови для кожної літньої людини. При цьому враховують стан здоров'я, захворювання, переваги в їжі та обмеження в ній, інтереси та характер. У пансіонаті – цілодобовий медичний догляд, у тому числі й для людей з обмеженими фізичними потребами чи тих, хто не може сам себе обслуговувати належним чином.
Все це вкупі дає можливість жити максимально повним життям у міру можливостей. Бабусі та дідусі тут не мають відчуття того, що їх покинули чи що вони «доживають». А ось в домашніх умовах, хоч людина й знаходиться у рідних стінах, забезпечити належний догляд неможливо. Робота вимагає часу, тому не можна постійно дбати про безпеку та здоров’я. А звільнення у даному випадку не вихід, адже це руйнує кар’єру та позбавляє заробітку.
Також на відміну від державних установ, для оформлення родича на проживання до приватного пансіонату не потрібно величезної кількості документів та довідок. Дуже часто саме через це багато хто відмовляється від самої ідеї будинку для людей похилого віку, адже бюрократична тяганина забирає багато часу. Детальніше про оформлення до будинку престарілих читати за посиланням - https://rodnoy-dom.kh.ua/oformlenie-v-dom-prestarelyh/
Щоб поселити родича до пансіонату, потрібна мінімальна кількість документів. Зазвичай це паспорт та код, медична картка та флюорографія.
Рекомендуємо, ознайомитись із переліком документів до приватніх пансіонатів - https://rodnoy-dom.kh.ua/dokumenty-v-dom-prestarelyh/.
Жодних довідок чи дозволів від державних органів отримувати не треба. Достатньо згоди самої літньої людини!
Коментарі (0) |