Головна › Новини › Невідома Україна
Загадковий Мезин
02-Сер-16 1126 0.0 0
На території Мезинського національного природного парку, що на Чернігівщині, відкрито та досліджено багато цікавих історичних знахідок. Але земля в своїх надрах ховає ще багато цікавого з історичної точки зору.

Ось і цього літа на території парку працює Мезинська археологічна експедиція у складі 20 представників Чернігівського національного педагогічного університету ім.Шевченка. Керує експедицією Олена Черненко, кандидат історичних наук, доцент. Група студентів-археологів проводить дослідження городища « Фермерське 1», яке репрезентує для нас пам,ятки доби утворення Давньоруської державності літописних сіверян, це кінець першого тисячоліття н.е., та Юхнівської археологічної культури, доба раннього заліза 2,5 тис. років тому. Експедиція працює вже 5 днів. У планах працювати кілька тижнів.

У складі експедиції студенти-практиканти ІІІ-го курсу спеціальності «Археологія» та аспіранти з Києва та Чернігова. Учасники експедиції проводять розріз рову цього городища та досліджують будівлю, де знайшли залишки горну для виплавки залізної руди. На превеликий жаль, знахідки не дуже кількісні, бо місцеві жителі покинуло це городище, забравши все своє майно. Тому знахідки тільки невеликі - проколки, грузила, пряслиця, залишки уламків горщиків. Цікава сама знахідка оборонних споруд, конструкція рову та самого житла.

Потужність культурного шару сягає від 30 до 40 сантиметрів, бо життя на цій території було не дуже тривалим. Однак потужність оборонного валу перевищує 1 метр, глибина рову вже наближається до 2 метрів і до дна ще не дійшли. Сам рів завширшки метрів 10 – 15, але ще не повністю його розрізали. А котлован будівлі від рівня материкового грунту знаходиться на глибині більше метра.
У експедиції панує цілковита демократія. Окрім тих, хто керує розкопом, на кухні працюють всі по черзі і , до речі, їжа дуже смачна. На момент мого візиту чергові по табору приготували смачний суп та смажені кабачки. Все дійсно дуже смачно, враховуючи ще те, що табір експедиції стоїть на узліссі, внизу плине зачарована Десна, а повітря п,янке від лугових трав аж дзвенить та манить археологів до нових звершень та знахідок.

Фото Віктора КОШМАЛА.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:розкопки, ЧНПУ, Олена Черненко, Мезин


Читайте такожКоментарі (0)
avatar