реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Заборонені феміністками "Фараони"

Є твори, поява яких сьогодні можлива, навіть потрібна, але поширення може бути проблемою. Це п'єса "Фараони" Олексія Коломійця та фільм "Сексмісія" (радянська версія "Нові амазонки", обрізана на півгодини) Юліуша Махульського.

Обидва твори - комедії. Вони сміються над фемінізмом у тому вигляді, в якому його бачать нинішні феміністки. У "Фараонах" - українське село, де всім керують жінки, але це керування насправді має вигляд гноблення чоловіків. У "Сексмісії" - антиутопія, світ лишився без чоловіків, усім керують "сестри". "Всі відкриття зробили жінки! - Даруйте, а Коперник? - Коперник була жінкою!"

Обидва твори, за іронією долі, створені в тоталітарних суспільствах: радянській Україні та підрадянській Польщі.

Я переконаний: показати тоталітаризм через фемінізм - рішення на підсвідомому рівні. Записатися в феміністки так само вигідно, як записатися в комуністи свого часу. Була суспільна підтримка і був осуд, якщо не згоден з ідеологією та маєш сміливість про це говорити. Зараз те саме. Існує експлуатація особистого негативного досвіду контакту з чоловіками - так само комуністи товкли про експлуатацію робітничого класу буржуями. Тому "Сексмісію" сьогодні не зняти...

Андрій КОКОТЮХАТеги:Фараони, Андрій Кокотюха, фемінізм, українська література


Читайте такожКоментарі (0)
avatar