реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

З фронтового блокнота: Донбас продірявлений кулями і осінню

Дощ - рідкий гість у цих краях. Південніше Донецька лісостеп закінчується, і починаються малозаселені степи. Вони відносно недавно в нашій історії стали польовими угіддями, а до того слугували кочовим племенам і переходили в осідлі землі греків лише коло Азовського моря.

Справжніх дощових днів, коли у нашій роботі були тривалі паузи через погоду, за все літо тут було 2-3, та й нині за осінь їх трапилося не більше.

В один із таких днів до нас, заколисаних дощем і спокоєм на фронті, донеслися звуки якоїсь незрозумілої метушні. Виявилося, що у суцільній стіні дощу заблукали і напоролися на наші позиції четверо російських бензовозів. Вони встигли від'їхати з півкілометра від краю, де закінчуються московські укріплення, як наша піхота відкрила по ним вогонь.

Бензовози намагалися розвернутися, деяким це майже вдалося, але жоден з них не встиг втікти. З одного боку вони були затиснені густою посадкою, з іншого - чорноземним полем, слизьким і підступним.
Тому шофери, зрозумівши безнадійність маневру, розумно вибрали втечу

Двоє з бензовозів згоріли зразу, решта майже цілими лишилася стояти між позиціями двох сторін. Чому їх ніхто не зупинив, і як так сталося, що вони поїхали майже на смерть - достеменно не відомо.

Можливо, їх підвела географія Донбасу, вони переплутали підконтрольний нам Вугледар із окупованим Вуглегірськом.

***
Тварини, особливо собаки, атакують надзвичайно активно. Мабуть, відчувають наближення холодів, з усіх сил намагаються прибитися до людей.

Собаки лізуть мордами, заважають, їх відсовуєш рукою - а вони лягають, шоб їх не можна було зсунути з місця.

Виноград солодкий, а горіхи гіркі, ранки - здебільшого туманні, тихі, вечори вже ранні.
Щодня на винограді і на деревах менше листя, щодня все більше ран у будівлях, парканах і землі оголяються, через осінь Донбас виглядає все більш сірим, старим, продірявленим уламками і кулями, і через це ніби прозорим, ніби примарним.

Ігор ЛУЦЕНКОТеги:Ігор Луценко, ЗСУ, Вуглегірськ, російсько - українська війна, донбас, осінь


Читайте такожКоментарі (0)
avatar