Головна › Новини › Гарячий коментар
Всеукраїнський злодій Ігор Коломойський
23-Груд-16 867 0.0 0
«Приватбанк» вивів частину грошей прямо перед націоналізацією.

Національний банк України запропонував уряду списати 32 млрд грн зобов'язань націоналізованого «Приватбанку», проте Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вдалося списати 29,4 млрд. Так, з «Приватбанку» було виведено 2,6 млрд гривень напередодні націоналізації. Про це заявила голова НБУ Гонтарєва.

На її переконання, «Приватбанк» дуже активно кредитував бізнес, пов'язаний з акціонерами, а також не формував резерви і не мав застав.

«Насправді — це проблема олігархічного банкінгу. Такий банк був не один: було завдання — збирати гроші і вкладати у свій бізнес», — сказала вона.

Керівниця НБУ пояснила, що проблема була у неприпустимості кредитного ризику «Приватбанку», оскільки він кредитував компанії-пустишки тощо.

Забрали літаки й курорт

Екс-власників «Приватбанку» змусили віддати літаки і курорт.
«Приватбанк» на вимогу Національного банку України щодо докапіталізації, влітку 2016 року став власником низки активів своїх акціонерів, які були в заставі у НБУ. Зокрема, лижного курорту «Буковель» і літаків «Боїнг». Про це повідомила глава НБУ Валерія Гонтарева.

Однак Гонтарева не змогла гарантувати, що ці активи належали банку на момент переходу його під контроль держави.

«Виконавши наші нормативи, вони одразу ж один з активів прибрали. Це називається шахрайство. Я не можу вам сказати, що акціонери і менеджмент робили в останні кілька днів (перед введенням 19 грудня тимчасової адміністрації — ред.), в дуже відому п'ятницю. Країна дізнається, я не хотіла б зараз коментувати», — сказала глава Нацбанку.

Вона пояснила, що коли влітку 2014 року прийшла до Нацбанку, то «Приватбанку» вже було видано багато кредитів рефінансування.

«За мою каденцію ми допомогли «Приватбанку» при відтоках ліквідності в 2014 — початку 2015 року (на суму) близько 9 млрд грн і там можу розписатися за кожну заставу і особисту гарантію пана Коломойського», — повідомила Гонтарева.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Коломойський, олігархи, ПриватБанк, Гонтарева, євреї, НБУ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar