реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Вода в Десні небезпечна для купання?!

Чернігівська міська санстанція зробила проби води в Десні і… забула поінформувати про результати дослідження чернігівців через ЗМІ.

Усяк на початку липня, коли в Чернігові стояла 30-градусна спека і на пляжах на було де яблуку впасти, ніхто з жителів міста не мав жодної офіційної інформації про те, що купання в Десні може зашкодити їхньому здоров’ю.

Лише цього тижня на пляжі «Золотий берег» з’явилися непримітні аркушики папірців, ненадійно прикріплені скетчем на кабінках для переодягання.

Учора (20 липня) по обіді, вже досхочу наплавишся в річці, цілком випадково я помітила маленький клаптик паперу, ось-ось готовий полетіти за вітром у невідомому напрямку. В оголошенні повідомлялося про те, що: «культурно-побутове (у т.ч. купання) використання населенням міста води р. Десна в місці масового відпочинку — пляж «Золотий берег» тимчасово забороняється». Підставою для заборони, як свідчив цей «шедевр творчості», були результати санітарно-мікробіологічного дослідження проби води р. Десни від 05.07.2012!

«Що б це означало?», — зацікавилася я. І зателефонувала до санстанції за номером, вказаним в оголошенні. Милий жіночий голос пояснив, що йдеться про перевищення норм забруднення річкової води вірусними бактеріями…

«Нічого собі!», — подумала невдаха-відпочивальниця й поспішила додому, щоб швиденько прийняти душ. Аж раптом, на іншій кабінці вгледіла ще один аркушик, що тримався за один куток на смужці скотчу. Виявилося, що це була копія Постанови санітарно-епідеміологічної служби про застосування адміністративно-запобіжних заходів від 05.07.2012 (див. фото). З неї я отримала більш докладну інформацію.

З'ясувалося, що розглянувши результат санітарно-мікробіологічного дослідження проби води р. Десни від 05.07.2012, в.о. головного державного санітарного лікаря м. Чернігова Василець Віталій Петрович встановив невідповідність якості проби води р. Десна (пляж «Золотий берег») вимогам санітарних правил за мікробіологічними показниками: індекс ЛКП становить 24000 в дм куб. при нормі не більше 5000! Саме тому з 07.07.2012 в.о. головного лікаря своєю Постановою тимчасово заборонив купання «до отримання задовільних результатів лабораторного контролю якості води р. Десна».

Але це ще не все! Цікаво, що «відповідальність про накладання (мабуть, малося на увазі «виконання» -авт.) Постанови покладається на директора МПП «Майстер» Біду І.Ф»… Отакої! Тобто про результати санітарно-мікробіологічного дослідження жителів міста мав попередити підприємець!..

То він і попередив — як і коли вважав за потрібне!

Не знаю, яку відповідальність у цьому випадку може понести підприємець, а ось з п. Васильця як посадової особи за таке «інформування» населення варто було б спитати — згідно з діючим законодавством України! А ви як думаєте?

Меланія БІЛА
Теги:купання, пляж Золотий берег, Десна, Ігор Біда


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
Це все маячня. Як купалися, так і будуть. А хіба життя нині за режиму кримінальників не є небезпечним для людини, якщо вона не в ригівській "обоймі"? А що, порядним і принциповим журналістам (таких в Чернігові немає) безпечно жити зараз? Отож.
avatar
2
Населення на Чернігівщині скорочується рекордними темпами і ніхто не відповідає. Навпаки очільник області звітує про успіхи, а деякі журналісти ще й вбачають у тому його особистий феномен.
avatar