Вийшов збірник матеріалів конференції по державному статусу мови
![](/_nw/194/s34698994.jpg)
Метою конференції було виробити механізми захисту державного статусу української мови - в тому числі, шляхом створення органу державної виконавчої влади - Інституту української мови. Нагадаємо, що зараз в Україні є два наукові інститути української мови, але ефекту від їх діяльності мало помітно. Хоча, наприклад, у сусідній Польщі, коли постала проблема натиску іншомовних слів, науковці - мовознавці виробили ряд слів, які успішно замінили чужоземні слова - скажімо, замість слова інтернаціонального слова "мігранти" поляки вживають "уходьци"... Українські вчені таку роботу не проводять...
Конференція була проведена БФ "Ніжен", Чернігівським обласним товариством української мови імені Т.Шевченка і національним архітектурно- історичним заповідником "Чернігів стародавній". У ній брали участь науковці з Чернігова, Ніжина та Києва.
Читайте також |
Коментарі (0) |