реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

В Чернігові на різдвяні свята встановили Українського Дідуха!

24 грудня на центральній алеї стародавнього Чернігова «народився» дідух. Його створив майстер Олександр Усатий, допомагали друзі – Олександр та Юрій. Висота українського символа – 2 метра 20 сантиметрів.
«Батько» дідуха розповідає: «Так, вийшов не такий, яким я його бачив (замало колосків, та й не всі секрети виготовлення ще пізнав, побачив помилки), але не це головне. Наступного року все вийде у кращому вигляді.

Головне, що він є. І якщо в когось підніметься настрій дивлячись на нього, то й мету ідеї досягнуто.
Розуміємо, що війна, начебто не час для таких заходів, ні, все правильно, життя триває, нам своє робити...».

У Чернігові вже давньо обговорювалася ідея встановлення Українського Дідуха, але тільки цього року її втілили.
За словами майстра, ідея зробити та встановити на головній площі рідного міста Дідуха народилася ще того року.
«Але розпочалася війна. Облога Чернігова. Усі плани було змінено.
Життя продовжується !!! Вирішив все ж таки зробити, незважаючи на великі проблеми з матеріалом», – зазначає пан Олександр.

Дідух – це символ доброго врожаю, миру й злагоди в родині, достатку в домі. Традиція його ставити в оселі на покуті походить ще з дуже давніх часів. У дохристиянських віруваннях він був утіленням бога Коляди, символом пам’яті про предків.
Святковий сніп перебував у хаті протягом тижня (подекуди навіть до Водохреща). Його присутність привносила в родину святковий настрій, затишок і святковість. У народі казали «Дідух до хати – біда із хати».

Традиція встановлення українського символа на головних площах міста простежується з часів відновлення незалежності. Зокрема, дідуха встановили у 1990 році у Львові замість демонтованого комуністичного ідола, який знаходився біля Оперного театру.

Фотографував «народження» Українського Дідуха Сергій Черняков.


Теги:Чернігів, Різдво, Дідух


Читайте такожКоментарі (0)
avatar