реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Українська церква переходить на новий каленадар

Сьогодні на засіданні Архієрейського Собору Православна Церква України здійснила важливий крок у своєму розвитку. З радістю повідомляємо, що з 1 вересня 2023 року ми переходимо на новоюліанський церковний календар.
Це рішення є результатом багатолітньої дискусії та плідної роботи наших духовних лідерів і представників Церкви. Воно відображає нашу відданість традиціям, культурному спадщині і духовним цінностям нашого народу.

Перехід на новоюліанський календар має велике значення для Української Православної Церкви. Це дасть нам можливість більш гармонійно і одностайно співпрацювати з іншими православними Церквами та нашими православними братами і сестрами у всьому світі. Також це зміцнить наші зв'язки з нашими духовними коріннями і сприятиме подальшому розвитку нашої Церкви.

Відтепер наша церковна спільнота буде святкувати свята і події за новоююліанським календарем, відображаючи глибокі традиції і культурні цінності України. Це буде новий етап у нашому духовному житті, що принесе нам більше єдності, згуртованості і гармонії.

Хочемо привітати всіх українців з цим історичним рішенням. Воно є доказом нашої силі, віри і величі нашої Церкви. Разом ми зможемо пройти цей шлях з впевненістю і надією на краще майбутнє.

Роман ПЕРЕТЯТЬКО

Рішенням Архієрейського Собору помісної Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня 2023 року затверджено Постанову про календарне питання, в якій визначено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар.

«Це рішення, на яке чекає від нас і більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітньої підлеглості. Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали – але вони були вірними та життєво необхідними. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії», – зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

Загальне вживання новоюліанського календаря, після затвердження цього рішення Помісним Собором, що скликається на 27 липня 2023 р., буде запроваджене з 1 вересня цього року, коли розпочинається новий церковний рік. Водночас парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено. Про це повідомляє прес- служба Київської митрополії.Теги:календарна реформа, пцу, новоюліанський календар


Читайте такожКоментарі (0)
avatar