Головна › Новини › ПОГЛЯД
У Чернігові ЦВК розселила виборців на вулицях Розсвітній і Сиренєвій, а для військових створила "прозору" дільницю
26-Квіт-12 1040 0.0 0
12 квітня 2012 року Центральна виборча комісія постановою № 66 утворила звичайні та спеціальні виборчі дільниці на постійній основі.
У Чернігівські області ЦВК утворило 1108 виборчих дільниць, з них 45 – спеціальні. Це на 7 дільниць більше, ніж було на останніх президентських виборах. Виборчі дільниці мають наскрізну нумерацію з № 740001 до № 741108.

У Чернігові кількість виборчих дільниць зросла найбільше з 116 до 126. І навпаки у Ніжинському районі кількість виборчих кількість дільниць зменшилася з 53 до 45.
Найбільше спеціальних дільниць утворено в Чернігові – 15, м. Прилуки – 4, Менському районі - 3. Крім, Прилуцького району, спеціальні виборчі дільниці утворені в усіх районних лікарнях.

Найбільшою несподіванкою можна вважати створення ЦВК в м. Чернігові звичайної виборчої дільниці №741079 по вул. Старобілоуська, 15 виключно для 677 військовослужбовців строкової служби, які завжди на усіх попередніх виборах голосували у приміщенні Міського палацу культури по вул. Щорса, 23 разом з цивільними виборцями.

Тепер партія влади буде без проблем контролювати волевиявлення військових строкової служби на цій "прозорій" виборчій дільниці.

На жаль, не обійшлося і без м’яко кажучи без інших прикрих непорозумінь.
Чернігівська міська влада, незважаючи на неодноразові звернення і подання Чернігівських обласних організації Української народної партії та Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, так і не спромоглася за рік привести назви вулиць міста Чернігова до українського правопису.
Нагадаю, що це питання виникло ще під час проведення 20 квітня 2011 року в Чернігівській міській раді круглого столу «Вулиці Чернігова та їх назви: історія і сучасність» на якому були оприлюднені помилки при перекладі назв вулиць на українську мову.

Таких вулиць і провулків в Чернігові є щонайменше дванадцять:

1. вул. Богунського повинна називатися – вул. Богунська;
2. вул. Василькова – вул. Волошкова;
3. вул. Гнєдаша – вул. Гнідаша;
4. вул. Кузнечна – вул. Ковальська;
5. вул. Музикальна – вул. Музична;
6. пров. Музикальний – пров. Музичний;
7. вул. Овражна – вул. Ярова;
8. пров. Овражний – пров. Яровий;
9. вул. Профрад – вул. Профспілок;
10. вул. Річна – вул. Річкова;
11. вул. Розсвітна – вул. Світанкова;
12. вул. Сиренєва – вул. Бузкова.

І це після отримання 5 грудня 2011 року висновку фахівців Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка (лист № 01-20/1259) щодо перекладу русифікованих назв вулиць міста Чернігова українською мовою і позитивного рішення комісії з упорядкування найменувань вулиць міста Чернігова по перейменуванню вулиць ще 11 січня 2012 року.
Що ще треба зробити, щоб міська влада нарешті почала поважати українців ?

Сергій Соломаха


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar