реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Трохи апдейту з Близького Сходу

З позаучорашнього дня в сирійській Латакії тривають запеклі бої між силами урядової армії та проасадівськими повстанцями. Зіткнення, що спалахнули в четвер, 6 березня 2025 року, поблизу Латакії, стали одним із найсерйозніших актів насильства проти нового уряду Сирії після повалення Башара Асада в грудні 2024 року.

За місцевими повідомленнями, понад 70 людей загинули, десятки отримали поранення, а початком ескалації стала засідка, в якій прихильники Асада вбили 16 бійців урядових сил безпеки. Це свідчить про те, що залишки лоялістів Асада, ймовірно, зберігають певний рівень організації та підтримки, особливо в прибережних районах, де проживає значна частина алавітів — релігійної меншини, до якої належав Асад.
У відповідь уряд запровадив комендантську годину в Латакії та Тартусі, що є спробою стабілізувати ситуацію в регіоні, який традиційно був оплотом режиму Асада. Протести тисяч людей у цих містах із вимогою виведення урядових військ вказують на напруженість між місцевими жителями, значна частина яких є алавітами, та новою владою, очолюваною угрупованням "Хаят Тахрір аш-Шам" (HTS). За свідченнями оглядачів урядові сили відновили контроль над Тартусом і більшістю районів Латакії, але бої тривають у сільській місцевості, що може свідчити про партизанську тактику прихильників Асада.

Підозри щодо участі "Хезболли" у підтримці лоялістів також є правдоподібними, враховуючи історичний союз цієї шиїтської організації з режимом Асада та її інтерес у збереженні впливу в Сирії. Проте ослаблення "Хезболли" через війну з Ізраїлем у 2024 році могло обмежити її можливості, що робить її участь радше символічною, ніж вирішальною.

Загострення ситуації в Сирії може суттєво ускладнити зусилля керівництва цієї республіки щодо виходу зі стану громадянської війни, посилити сецесійні настрої курдів та друзів. Втім друзи традиційно розділені на три конфліктуючи між собою групи, об’єднані навколо своїх шейхів, скоріше за все не будуть великою проблемою для Дамаску. Інша річ курди, які готові отримати підтримку для себе від будь-кого, в тому числі і від Ізраїлю.

Ігор СЕМИВОЛОС



Теги:курди, Ігор Семиволос, Ізраїль, Сирія


Читайте також






Коментарі (0)
avatar