реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Суд продовжив обов'язки куму Соколова

Суд продовжив до 14 червня дію обов'язків колишньому директору комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради Олександру Шкіню, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем.

Таке рішення нещодавно ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду, повідомляє аналітичний портал «Слово і діло».

Як відомо, 23 січня Шкіню повідомили про підозру у зловживання службовим становищем. А 14 лютого, не зважаючи на прохання прокурора обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді 168 160 грн застави, ВАКС відпустив ексдиректора під особисте зобов'язання.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор просив суд продовжити їх ще на два місяці. Суд клопотання задовольнив.

За версією слідства, Олександр Шкінь, перебуваючи на посаді КП «Чернігівводоканал», протягом 2015 року зловживав службовим становищем. У клопотанні зазначається, що він, діючи умисно, достовірно знаючи про наявність на підприємстві достатніх коштів для оплати кредиту, взятого перед Міжнародним банком реконструкції та розвитку, штучно створив заборгованість по ним, припинивши їх оплату. В результаті цього з державного бюджету України було отримано субвенцію на погашення кредиторської заборгованості перед МБРР, а отримані від господарської діяльності кошти були використані на інші цілі.

Також ексдиректор КП «Чернігівводоканал» не спрямував кошти на погашення задекларованих сум податку на додану вартість, штучно створив заборгованість, припинивши їх оплату, хоча підприємство мало на це змогу. На це КП також отримало субвенцію з держбюджету на погашення заборгованості зі сплати ПДВ, а отримані від господарської діяльності кошти були використані на інші цілі.

Згідно з висновком комісійної судово-економічної експертизи, розмір збитків державі, завданих КП «Чернігівводоканал» за несплату податкових зобов'язань з податку на ПДВ за травень-жовтень 2015 року складає 7,8 млн грн. Також експертиза встановила збитки підприємства за несплату боргу по кредитах за договорами про субкредитування за серпень-листопад 2015 року в 5,06 млн грн.
Чернігівщина: події і коментаріТеги:Шкінь, Корупція, Олександр Соколов, Чернігівоводоканал, Вищий антикорупційний суд


Читайте такожКоментарі (0)
avatar