реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Солженіцин проти України

30 років тому, 27 травня 1994 року Солженіцин повернувся з Америки до Росії. Інтелігенція чекала від нього якогось дива, що ця «велика людина» знає, як вивести країну з кризи, стане захисником простого народу. А він закликав відібрати в України 5-6 областей.

Перед приїздом до Росії, 16 квітня 1994 Солженіцин дав програмне інтерв'ю американському Forbes, де, зокрема, говорив: «Ленін, на втіху її самолюбства, прирізав до неї кілька російських областей, які ніколи в історії не входили в Україну: східні та південні території нинішньої України. 1954-го Хрущов довільною примхою сатрапа «подарував» Україні ще й Крим».

З ідеєю відібрати в України території старець носився до самої смерті. Наприклад, у квітні 2006 року в інтерв'ю «Московским новостям» Солженіцин знову повторив: «Росія в жодній формі не сміє байдуже зрадити багатомільйонне російське населення в Україні, зректися нашої єдності з ним».

Ще частина політичного заповіту Солженіцина - відібрати в Казахстану його північні області. З того ж інтерв'ю Forbes у квітні 1994 року: «Уся північ і схід Казахстану насправді є частиною півдня Сибіру. Ці території переважно населені росіянами, які, як й інші етнічні меншини, що разом становлять 60% населення Казахстану, зазнають утисків як із своєю культурою і зустрічають перешкоди у ділової та особистому житті».

Текст не мій, ворожий, тому без лінка, але акценти розставлені правильно. Можна бути українського походження, сидіти разом з українцями в ГУГАГу, виводити в романах притомних українських героїв, щиро ненавидіти комунізм - і все одно залишатися великоросійським шовіністом.

Сергій ГРОМЕНКОТеги:широка війна, російська література, Солженіцин


Читайте такожКоментарі (0)
avatar