реклама партнерів:
Головна › Новини › Поради

Смачного на вихідні!

Борщ з грибами і чорносливом

Промиті гриби варять до готовності і дрібно шаткують. До насіче¬них соломкою буряків додають сіль, томат, грибний відвар (1 склянку) і тушкують до півготовності. Дрібно посічені цибулю, коріння моркви і петрушки обсмажують на маслі і змішують з підсмаженим борошном. У грибний відвар кидають нарізані капусту і картоплю, доводять до кипіння, додають підготовлені гриби, промитий чорнослив, лавровий лист, перець, сіль, напівтушковані буряки, обсмажене коріння і цибулю і варять до готовності.
Подаючи на стіл, борщ посипають посіченою зеленню петрушки.

На 400 г буряків — 400 г капусти, 500 г картоплі, по 1 кореню моркви і петрушки, цибулини, 1/2 склянки томату, 100 г сушених грибів, 100 г чорносливу, 1 ст. ложку вершкового масла, 1 ст. ложку пшеничного борошна, 4 горошини перцю, 2 лаврових листки, 1 ст. ложку оцту, солі на смак.

Кулешик гороховий

Горох перебирають, промивають, попередньо розмочують у холод¬ній воді і варять (при цьому води наливають стільки, щоб вона тільки покривала горох), додаючи частину взятого масла і терту черству булку. Зварений горох розводять непроцідженим овочевим відваром з коріння моркви і петрушки, протирають через сито, заправляють злегка під¬смаженою посіченою цибулею, змішаною з підсмаженим борошном, солять і доводять до кипіння.

До кулешику подають нарізаний дрібними кубиками і зарум'янений у духовці білий хліб.

На 300 г гороху — 2 корені моркви, 1 корінь петрушки, 1 цибулину, 2 ст. ложки пшеничного борошна, 3 ст. ложки вершкового масла, 1/2 міської булки.
Примітка. Рецептуру па всі перші страви складено з розрахунку приготування 4—5 порцій.


Запіканка картопляна (Закарпатська кухня)

Картоплю натирають на дрібній тертці. Картопляну масу ділять навпіл. Одну половину маси укладають на змащений жиром лист шаром завтовшки до 2 см і рівномірно покривають його фаршем з цибулі та яйця. Зверху покривають картопляною масою, що залишилася.
Поверхню запіканки змащують сумішшю яйця та сметани, поси¬пають сухарями, збризкують розтопленим вершковим маслом і запі¬кають в духовці.

Готову запіканку перед подачею нарізають кусками.

Витрати продуктів на оду порцію: картопля 285 г, яйце 1/2 шт., цибуля 24 г, жир 10 г, сухарі 5 г, сіль 3 г, перець чорний молотий 0.02 г, масло вершкове 10 г, сметана 20 г.

Капуста, тушкована з яблуками

Шатковану свіжу капусту тушкують до готовності, додають злегка окремо підсмажені на маслі січену цибулю і борошно, терті яблука, сметану й сіль. Все добре змішують і продовжують тушкувати 8—10 хв.
При подачі на стіл капусту посипають зеленню петрушки.
На 1 кг свіжої напусти — 400 г свіжих яблук, 3 ст. ложки жиру, 3/4 склянки сметани, 1 ст. ложку пшеничного борошна, 2 цибулини, 1 ст. ложку дрібно нарізаної зелені петрушки, 1 склянку бульйону або води.

Яєчня із смаженою картоплею (Закарпатська кухня)

Обчищену сиру або відварену в лушпинні картоплю нарізають скибочками, солять і обсмажують до готовності.
Смажену картоплю заливають збитими яйцями і смажать 2—3 хвилини до готовності яєчні. Подаючи на стіл, страву посипають дрібно нарізаною зеленню петрушки чи кропу або зеленою цибулею.
Витрати продуктів на одну порцію: картопля 200 г, смалець 10 г, яйця 3 шт., зелень 3 г, сіль за смаком.

Яєчня з ковбасою

Ковбасу нарізують невеликими тонкими кусочками, підсмажують на сковороді на маслі з обох боків, вливають змішані з молоком або водою яйця, солять і смажать разом з ковбасою до готовності.
На 8 яєць — 100 г домашньої ковбаси, 1 ст. ложку вершкового масла, 1/2 склян¬ки молока або води.

Сирники варені

Віджатий сир протирають крізь сито, додають сметану, яйця, масло, цукор, сіль і борошно. Все добре розмішують, протирають крізь сито, скачують рулетом, ріжуть кусочками навскіс і варять у підсоленій воді 5—10 хв. до готовності. Зварені сирники виймають, дають стекти воді, кладуть у глибоке блюдо і поливають розтопленим вершковим маслом. Окремо до сирників подають сметану.
На 3 склянки сиру — 2 ст. ложки сметани, 3 яйця, 1 ст. ложку масла, 200 г пше¬ничного борошна, щіпку солі.
Для поливки — 2 склянки сметани, 200 г вершкового масла.

КИСІЛЬ З СУХОФРУКТІВ

250 г сушених яблук, слив, вишень, груш, абрикосів, 200 г цукру, 50 г крохмалю, цедра з 1 лимона або кориця.
Сушені фрукти промити, залити 4—5 склян¬ками гарячої води і залишити на три годи¬ни, після чого варити па повільному вогні протягом 30 хв. Одержаний відвар процідити крізь сито, а плоди протерти, покласти їх у відвар, додати цукор, вимішати і закип'яти¬ти. Під час кипіння влити розведений у 7г склянки холодної води крохмаль, весь час помішуючи. Коли рідина почне гуснути, до¬дати лимонну цедру або корицю і зняти з вогню.

Джерело: Кулінарні рецепти української кухні




Теги:кулінарні рецепти, борщ, страви з картоплі


Читайте також



Коментарі (0)
avatar