реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар
Служба безпеки України виявила спонсорів тероризму у Києві
29-Лип-15 3308 5.0 0
Не менш важливим напрямком у боротьбі з російським тероризмом в Україні, окрім безпосереднього знищення його військовим шляхом, є «вибиття» з-під ніг злочинців економічного фундаменту їх діяльності.

Зрозуміло, що надзвичайно важко на всі 100 відсотків заблокувати «криваві кошти» за умови фінансування злочинної діяльності так званих «ЛНР-ДНР» апологетами «Русского міра». Втім, СБУ, спільно з іншими правоохоронними та військовими формуваннями, продовжує нарощувати зусилля для припинення будь-яких можливостей фінансування тероризму.

Зокрема, як повідомляє прес-центр СБУ, у Києві було блоковано діяльність фармацевтичної компанії з Донбасу, яка в 2015 році змінила реєстрацію з макіївської на столичну, та кошти від діяльності якої спрямовувалися на фінансування терористичної організації «ДНР». Встановлено, що займаючись безпосереднім виготовленням продукції на окупованій території, компанія сплачувала бандитам так звані «податки». Зароблені кошти переводилися в готівкову форму та спеціальними кур’єрами переправлялися через лінію зіткнення з підконтрольної державі території. Для діяльності на непідконтрольній території Донбасу було окремо створено іншу юридичну особу, яка була «зареєстрована» в терористичній «ДНР» і займалася безпосередньою реалізацією продукції населенню окупованих районів Донеччини. Під час проведення оперативних дій, СБУ було заблоковано продукції на 20 мільйонів гривень. Можемо лише уявити, яка частина з цієї суми могла б бути спрямована терористам.

Трохи меншим за масштабами, однак не менш злочинним, було функціонування ще одного протиправного «бізнесу», припиненого СБУ. Так, 23-25 липня співробітниками Служби було ліквідовано 3 канали контрабандного постачання нафтопродуктів з Росії на підконтрольну Україні територію Луганщини. Зловмисниками було прокладено 3 трубопроводи через кордон в районі н.п. Мілове та Червона Зірка. Ними перекачувалося пальне з РФ до України на своєрідну «базу зберігання», звідки потім реалізовувалося на тіньових ринках. Встановлено, що контролювали контрабанду 3 злочинні угруповання. Всі вони конкурували та ворогували між собою, що, втім, не заважало їм співпрацювати з терористами «ЛНР». За попередніми оцінками, «прибуток» кожної злочинної організації сягав півмільйона гривень на місяць.

Перемога над агресором та його маріонетками здобувається Збройними силами України на Сході країни і повсякденною роботою спецслужб як на передовій АТО, так і в тилу. А кропітка праця і особиста пильність кожного українця у мирних містах стане найкращим підґрунтям для пришвидшення нашої спільної перемоги.

Андрій КОРЖЕНКО


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:спонсори тероризму, АТО, ЛНР, ДНР, СБУ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar