реклама партнерів:
Головна › Новини › Проблема

Скутер чи мопед — проблеми реєстрації

Власники скутерів так і не можуть достеменно зрозуміти: ставити на облік свій транспортний засіб чи спрощена реєстрація мопедів нині не діє? Адже у відділенні РЕР водіїв поки що відправляють назад.
Начальник Менського відділення РЕР на Чернігівщині Святослав Тібеж так прокоментував цю ситуацію:

– Наразі спрощена реєстрація транспортних засобів із об’ємом двигуна до 50 куб. см, які придбані до 29 грудня 2009 року, дійсно призупинена. У власників мопедів був час для того, щоб зареєструвати їх, аж до 31 жовтня 2010 року включно. Хто встиг до цього терміну подати документи – нині отримують техпаспорти й номерні знаки. І то не поспішають, у нашому відділенні більше сотні номерів чекають на господарів.

– Але ж у ЗМІ з’явилася інформація, що скутери знову реєструють…

– У системі МВС пройшов лист, що спрощену реєстрацію цих транспортних засобів знову можна проводити. Однак Міністерство юстиції виступило проти, мотивуючи це тим, що подібні рішення повинен приймати Кабінет міністрів. Ми вже були знову заяви почали приймати, але поки що вони перебувають у так званому «замороженому» стані.

– Що ж робити тим, хто з якоїсь причини не встиг зареєструвати скутер? Як їздити?

– Можу вже зараз сказати, що підготовлена чергова постанова Кабінету міністрів про подовження терміну спрощеної реєстрації мопедів. Її мають оприлюднити з дня на день. До речі, зауважу, що термін «скутер» відтепер неправильно вживати. Транспортні засоби з об’ємом двигуна до 50 куб. см отримали законну назву «мопед».

– А як бути, якщо мопед придбано зараз?

– Реєструють його так, як і будь-який транспортний засіб. Тобто, власник повинен пред’явити видані в магазині довідку-рахунок, сертифікат відповідності (якщо мопед іноземного виробництва) і митну декларацію. До речі, нині мопеди можуть продавати тільки ті організації, котрі мають ліцензію на торгівлю номерними вузлами та агрегатами.

– А як купити мопед, який був у використанні?

– Як, приміром, і авто. Спочатку власник нехай його зареєструє, а тоді вже купуйте. Інакше їздити на ньому вільно ви не зможете – оштрафують.

Ірина Примак Наше слово
Теги:скутери, мопеди, Менський район, реєстрація


Читайте такожКоментарі (0)
avatar