реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

«Сіверські клейноди» виступили на БатуринФесті «Шабля»

02-Лип-18 768 0.0 0
Впродовж трьох днів, з 28 по 30 червня 2018 року, у Національному заповіднику "Гетьманська столиця" в Батурині, що на Бахмаччині, проходив фестиваль "Шабля", організаторами якого виступили Батуринська міська рада та Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця».

Дійство поєднало в собі, з одного боку, кращі традиції козацького свята, а з іншого - просвітництво, навчання та розваги. Працювала літературно-поетична галявина та молодіжні дебати щодо питань сучасного державотворення. Увазі учасників фестивалю було запропоновано фотоекспозицію ветеранів бойових дій на сході України та виставку сучасної військової техніки ЗСУ. Діяли виставка-продаж виробів традиційного прикладного-декоративного мистецтва та козацька кухня. У Міському будинку культури працював нічний кінозал сучасних українських фільмів, а театри "Дзеркало" і "Корифеї" показували свої вистави. Упродовж трьох днів проводились численні екскурсії, під час яких гості БатуринФесту змогли відвідати Цитадель Батуринської фортеці, Палац Кирила Розумовського й Будинок Генерального суду.

Основні ж події фестивалю розгорнулися на Співочому полі парку Кочубеївського. Перед батуринцями та гостями міста концертували: дарк-фолк гурт "Телері", рок-експериментатори "Кораллі", етно-фолк гурт "PoliКарп", бард-гурт "Рутенія", фолк-гурт "Варйон", музичний колектив стародавньої музики "Хорея Козацька", а також Kozak System, "Тінь Сонця", "Новий День", "Протифаза", "Берегиня" та Dj Rocket-Jam.

Особливий інтерес серед шанувальників етно-музики викликав виступ Академічного ансамблю пісні і танцю “Сіверські Клейноди” Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент, Заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк). Родзинкою їхньої програми стали автентичні козацькі та традиційні селянські музичні номери - пісні і танці Чернігово-Сіверської Землі. Супроводжував хореографічні композиції оркестр народних інструментів. Глядачі не шкодували бурхливих оплесків та гучних овацій з проханням до артистів виступити «на біс»…

Організатори «Шаблі» переконані, що нинішній фестиваль став справжньою мистецькою подією року у фестивальному русі не лише Чернігівщини, а й всієї України. І причиною того є не лише мальовниче місце з багатим історичним минулим, де проходив фестиваль, але й професійна організація заходу, яка б не була можливою без допомоги Міністерства молоді та спорту України, Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації, Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації та низки благодійних і громадських організацій.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програмТеги:фестиваль Шабля, Сіверські клейноди, Чернігівська філармонія, Батурин


Читайте такожКоментарі (0)
avatar