реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Штаб слухав Журмана і Лубенцова

07-Сер-14 1629 0.0 2
Обласний штаб національного спротиву заслухав сьогодні інформації про свою роботу за перші 100 днів заступників голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана та Костянтина Лубенцова, яких штаб рекомендував на ці посади.

Сергій Журман наголосив, що головна проблема, яку йому вдалося вирішити - забезпечення ліками до 15 вересня хворих на гемодіаліз та діабет. Проте гострою лишається проблема виплати зарплат вчителям та медикам в останні місяці року - раніше дефіцит бюджету покривався з Києва. Але тепер, у зв'язку з війною, держава не може гарантувати цих виплат. В той же час заступник голови обласної адміністрації наголосив, що, попри зняття вчителям доплат за кабінети, ставки будуть виплачуватися. А доплати за престижність вчительської праці залежать від наповнювання місцевих бюджетів. Сергій Журман висловився за оптимізацію (читай - закриття) малокомплектних шкіл, проте на заваді цьому стоїть відсутність автобусів для перевезення дітей у більші школи.

Костянтин Лубенцов розповів про рекордний урожай зернових, що очікується цього року, але справедливо зауважив: "А що від того людям?". Адже якщо власник "Кернела" сидить у Лондоні - то чи буде він дбати про дороги, школи, ФАПи в тих селах, на полях яких вирощено рекордний урожай?! Також він зауважив, що форвардні закупівлі, навколо яких зараз працює прокуратура, були укладені в той час, коли він та його команда стояли на Майдані, а не сиділи в кабінетах. І якщо інформація члена штабу Володимира Поліщука про величезні державні закупівлі зерна від структур Віктора Лазаря точні, то постає питання: як же опозиціонер міг здобувати їх у режиму Януковича?

Члени штабу цікавилися підготовкою до опалювального сезону без російського газу, про продаж українського зерна Росії, про виплати вчителям тощо. Дехто з членів штабу висловився проти закриття малокомплектних шкіл, бо це ставить хрест на існуванні тих сіл. Я ж назвав закриття початкових шкіл просто злочином проти майбутнього України. Інша річ, що й тримати 15 вчителів на 10 учнів також є дурницею, але якраз це питання влада може вирішити спокійно. Зрештою, не забуваймо, що три четверті видатних людей вийшли з села і дуже часто - з отаких малих сіл. Тож про якість знань не йдеться, не треба цим прикриватися.

Члени штабу також висловилися різко проти повільності кадрових змін і назвали дивним, коли нова команда толерує чиновників, які крали при Януковичу. Штаб висловив здивування і обурення, що такі діячі минулого режиму, як Білібаєв - генеральний директор ОДТРК "Сівер-центр" і Подорван - начальник Департаменту інфіормації, досі перебувають на державній службі.

Василь ЧЕПУРНИЙ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Майдан, закриття шкіл, штаб спротиву, нова влада, медична реформа


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
0
1
Пане Василю! Росія і Казахстан - головні конкуренти України на світотовому ринку зерна. Так що , ЄС далі закуповуватиме у них, використовуючи порти України?
avatar
2
Останній абзац матеріалу не витримує здорового глузду: одне твердження суперечить іншому.
От якби було написано: всі кадрові призначення і непризначення відбуваються не за принципом патріотизму, професіоналізму і порядності, а за квотою (домовленостями) двох "партійних структур": "Батьківщини" і "Свободи", а всі інше балачки і побрехеньки, тоді все було б логічно.
Нажаль, позаквотна майданівська братія в штабі національного спротиву робить "медвежу" послугу: тільки створює видимість легітимності кадрового люстраційного процесу в області і тим самим себе  дискредитує.
avatar