Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ
Шо воняє?
24-Чер-19 489 1.0 0
Жителі Масанів у Чернігові зібралися біля заводу «Вимал» через сморід: керівник підприємства визнав, що проблема у відстійниках, повідомляє UA:Чернігів.

Близько півсотні жителів мікрорайону Масани та прилеглих до крохмального заводу «Вимал» вулиць зібралися 23 червня біля підприємства. Причина – вже протягом 5 днів щовечора ці люди відчувають неприємний запах, який йде зі сторони заводу.

Як сказала Яна Буряк, що живе в будинку на вулиці Красносільського 71, він схожий на запах фекалій та аміаку. З її слів, сморід вона відчуває щовечора з 18 червня.

«Запаху не було лише 20 червня», - сказала вона.

Як припускає Яна Буряк, сморід йде зі сторони відстійників заводу.

До людей вийшли керівники підприємства. Разом з протестувальниками вони пройшли до відстійників. Як сказав керівник групи «Вимал» Віктор Лазар, причина смороду, найімовірніше, пов’язана із відстійниками підприємства. Їх 2, і в них зберігається картопляний сік з заводу на вулиці Інструментальній.

«Може бути картопляний сік. Тому що була аномальна спека. 39 градусів було. Вдень він нагрівається, але не випаровується. А вночі, коли температура повітря падає, це моє припущення. А температура соку більша, чим повітря, він починає випаровуватися», - сказав Віктор Лазар.

Основний завод нині не працює, тому що зараз не сезон виробництва. Цей сік – від картоплі, яку підприємство попросили переробити місцеві фермери.

«В цьому році нам підвезли картоплі 9 тисяч тон, фермери попросили переробити. Ми запустили буквально на 2 тижні завод. Тут у відстійниках не було соку, ми його накачали», - сказав Лазар.

Також Віктор Лазар сказав, що питання з утилізацією соку за один день не вирішити. Завтра на підприємстві збереться технічна рада, яка вирішуватиме, що робити з відстійниками.

«Технічних варіантів декілька. Ми будемо над цим працювати. Один із варіантів – ми будемо робити це все в мішок, запаювати дах. Це технічно те, що я зараз сам думаю», - сказав Лазар.

Сторони домовилися зустрітися у вівторок, 25 червня, о 18 годині на території підприємства.Теги:Віктор Лазар, Сморід, Вимал, Масани


Читайте такожКоментарі (0)
avatar