Щоб спати спокійно і майно було ціле
До наявних нероб і пияків, колишніх в’язнів додалися ще й «вимушені безробітні», які втратили роботу з початком кризи, але не всім під силу оговтатись та втриматись на правильній стезі життя. От і поповнюють вони ряди кримінальних елементів, які промишляють дрібними крадіжками по селах як з господарств громадян так і з сільських магазинів.
З початку цього місяця посилену увагу правоохоронців Чернігівщини привернули крадіжки з магазинів, що почастішали на теренах області. Так, за два тижні листопада в області трапилося 17 таких крадіжок. Як бачимо, в середньому зловмисники оббирають більше ніж по магазину щодня. І хоч криміногенна ситуація в області залишається контрольованою, на сьогоднішній день розкрити вдалося лише 5 крадіжок.
Характерних особливостей цих крадіжок встановити не можливо бо локалізація і характер проникнення у всіх випадках різні, але одне у всіх цих крадіжках спільне — всі об’єкти посягань не були належно обладнані та захищені.
Більшість крадіжок скоєні способом зриву навісних замків чи розбиттям вікна магазину. І тільки в одному випадку зловмисники умудрилися перекусити грати на вікнах. Тому висновок напрошується сам собою: там де до захисту майна ставляться халатно, недбало там і скоюються крадіжки.
Так, затриманий у Борзнянському районі злодій, який «обчистив» чотири магазини по всьому району проникав до приміщень шляхом зриву навісних замків або через вікно, розбивши вікно, яке, звичайно ж, було не заґратоване.
Але, як показує практика, не завжди допомагають і заґратовані вікна. Так, наприклад, в селі Чорний Ріг, Семенівського району, поки що невідомі зловмисники зламали обидва запираючи пристрої на двох дерев’яних дверях та три запираючи пристрої на металевій решiтцi і проникли до приміщення магазину. Отже решітка – теж не панацея від крадіжки.
Єдиний порятунок — встановлення сигналізації. Зараз все більше й більше людей, і не тільки заможних, але й середнього достатку звертаються по допомогу до Державної служби охорони. Обладнання вашого магазину чи офісу охоронною сигналізацією убезпечить ваше майно від зловмисників. І якщо навіть до магазину, обладнаного сигналізацією залізе злодій, то побачивши, що відбулося спрацювання, або втече або буде затриманий нарядом «групи захоплення» ВДСО, який має прибути на місце спрацювання за 3-5 хвилин. У разі ж, коли б крадій встиг зникнути з місця злочину, чого досі ще не було, служба ВДСО несе повно майнову відповідальність за майно, що охороняється. То ж шановні бізнесмени, власники торгових точок, думайте і вибирайте: грати з долею у «російську рулетку» пронесе – не пронесе, чи встановити сигналізацію і спати спокійно.
Для тих, хто зацікавився, повідомляємо:
що групи затримання Державної служби охорони створені для негайного озброєного реагування при надходженні тривожних повідомлень з об’єктів і квартир, що перебувають під охороною ДСО.
Групи затримання ДСО під час патрулювання здійснюють:
- контроль за зовнішньою цілісністю об'єктів;
- реагування на телефонний виклик, що є альтернативним варіантом охорони майна у випадках, коли за певних причин неможливо здійснювати централізовану охорону об'єктів.
Охорона об’єктів забезпечується за допомогою сповіщувачів охоронного та пожежного призначення та шляхом передачі тривожного повідомлення за допомогою телефонного або стільникового зв’язків. Крім того, об’єкт охорони може бути внесено до маршрутів патрулювання груп затримання ДСО - у цьому разі працівники охорони здійснюють зовнішній нагляд за цілісністю об'єкта.
При надходженні телефоном тривожної інформації до чергової частини підрозділу або сигналу про спрацювання засобів охоронно-пожежної сигналізації - на пульт централізованого спостереження оператор найкоротшим шляхом спрямовує на об’єкт найближчу з груп затримання (ГЗ), що чергують у цій зоні. Це займає 3-5 хвилин. Група, як правило, складається з трьох озброєних співробітників міліції (у деяких випадках їх посилюють кінологом зі службовим собакою) та оснащуються сучасними спецавтомобілями.
По прибуттю на місце члени групи здійснюють оперативно-пошукові заходи з метою з’ясування причин спрацювання сигналізації, виявлення, переслідування та затримання злочинців. Результати виїзду повідомляються до чергової частини підрозділу ДСО та власникові об’єкта. У разі порушення цілісності об’єкта забезпечується його фізична охорона.
Договір охорони може бути укладений протягом однієї доби.
Орієнтовна вартість охорони стандартного магазину (об’єкту) - 500 грн./міс.
Решту інформації можна отримати за контактними телефонами:
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ОХОРОНИ
при УМВС України в Чернігівській області
• 699-191 – Чернігів, вул. Франка,4а
• 674-919 – Чернігів, вул. Шевченка, 13а
• 050-465-59-49 - консультант з надання охоронних послуг ДСО
Читайте також |
Коментарі (0) |