реклама партнерів:
Головна › Новини › Гарячий коментар

Ще раз до рейваху у "Сіверщині"

Прес-служба Чернігівської обласної (крайової) організації Українська народна партія «Рух» на адресу нашого видання щойно надіслала офіційну ЗАЯВУ правління Чернігівського обласного об'єднання ВУТ «Просвіта» імені Т.Шевченка від 24 вересня 2013 року про ситуацію щодо газети «Сіверщина», де зокрема йдеться:

«Правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка спільно з редакційною радою двічі на своїх засіданнях за участі учасників ТОВ РВЦ «Сіверщина» (видавця газети) розглядало питання щодо ситуації в газеті «Сіверщина».

Правління нагадує, що газета «Сіверщина», створена 20 років тому Василем Чепурним і Петром Антоненком під егідою «Просвіти» і Руху, весь цей час була дієвим органом українських патріотичних сил, незважаючи на биття вікон, суди, погрози, наклепи та інші форми брутального тиску антиукраїнських сил. Незмінно засновником газети залишалося обласне товариство «Просвіта».

Два з половиною роки тому змінився склад видавців – до нього ввійшли Сергій Маслєнніков та родичі Володимира Лобоска і Сергія Аверченка, представник Віктора Лазаря. Відбувся розподіл обов'язків – головний редактор Василь Чепурний відповідає за зміст газети, дотримання лінії засновника, а директор, призначуваний ТОВ, відповідає за фінансово-організаційні питання, менеджмент, передплату тощо.

За 2,5 роки новим видавцям так і не вдалося налагодити ефективного менеджменту газети, про що свідчить зміна 4 директорів та чергова фінансова криза. Замість вирішення питань менеджменту, нові видавці в особі Віктора Лазара та Сергія Аверченка на засіданнях правління і редакційної ради 29 серпня та 9 вересня поставили вимогу звільнення головного редактора Василя Чепурного.

Правління та редакційна рада не погодилися з такими вимогами. Натомість видавець оголосив про призначення нового редактора і переміщення В. Чепурного на роботу в одну годину на тиждень, що є знущанням по суті і беззаконням по змісту. Зміна редактора є зміною редакційної політики газети.

Правління обласного об'єднання ВУТ "Просвіта» імені Т.Шевченка змушене констатувати:
1). Видавець газети «Сіверщина» - ТОВ «РВЦ «Сіверщина» виявився неспроможним ефективно видавати газету з дотриманням лінії засновника;
2). Відбувається спроба рейдерського захоплення просвітянської газети «Сіверщина»;
3). «Просвіта» залишає за собою право зміни видавця у випадку продовження вищеописаної лінії.

Голосували одноголосно.

Члени правління: Василь Чепурний (голова), Олександр Шевченко (заступник голови), Валерій Сарана, Надія Галковська, Валерій Рябченко, Володимир Ступак, Іван Осадців, Юрій Соболь, Сергій Павленко, Андрій Глухенький. Заступник голови Микола Шкурко, відсутній на засіданні, але підтвердив свою згоду під цим листом по телефону.

Коментар «Хвилі Десни». Ну, ось, це вже схоже на якусь позицію. Це вже вселяє надію у те, що націонал-патріотичні сили Сіверщини, дасть Бог, прокинуться, позлазять з «печі» та візьмуться врешті до серйозної політичної праці, до обстоювання національних позицій, не до гірких останнім часом втрат, а до надбання.

Якщо члени правління обласного товариства «Просвіта» не читали у дитинстві відому казочку про козу-дерезу, то не соромно і не пізно почитати її в зрілому віці. Там все написано. І навіть «розжовано». Треба тільки вміти правильно прочитати, щоби не лишитися біля розбитого корита, щоби зберегти власну газету, щоб не читати потім, випучивши очі, чуже, а таки друкувати і пропагувати своє.

Хвиля ДесниТеги:Василь Чепурний, Сіверщина, Віктор Лазар, рейдерство, Сергій Аверченко


Читайте також


Коментарі (1)
avatar
1
Молодці, хлопці, дай Вам Бог сил та натхнення у битві з бусурманами!!!
avatar