реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Сергій Малявко: «Смачної вам води!»

25-Лис-21 469 0.0 0
У Чернігові почала працювати перша в місті станція знезалізнення води.

Станція взагалі то працює вже другий тиждень, але офіційне її відкриття відбулося щойно за участі міського голови Владислава Атрошенка. Подібні локальні станції є в українських містах, зокрема таких як Ірпінь та Буча. Чернігів залучав досвід щодо будівництва локальної станції очистки води саме з Київської області.

Директор комунального підприємства «Чернігівводоканал» Сергій Малявко повідомив, що взагалі вода добувається із завищеним вмістом заліза: «Якщо додати весь осад із міських магістралей та внутрішньобудинкових мереж, які експлуатуються декілька десятків років, можна лише уявити той коктель, який отримує споживач вдома. Найбільше скарг надходить від жителів вулиць Козацька, Льотна, 1Гвардійської Армії і В‘ячеслава Чорновола.При граничній нормі заліза в воді 0,2 мг/дм³ - ми маємо 0,28 мг/дм³. І якщо перерахувати в кількісний показник, то в рік Водоканал із всієї добутої зі свердловин води подає в місто 17 тон заліза!».

Тому для покращення якості питної води в кінцевих точках водопостачання «Чернігівводоканал» запропоновав будівництво локальних станцій знезалізнення. Сергій Малявко уточнює: «Випереджаючи питання, скажу: будівництво станції проведено виключно за інвестиційні кошти підприємства». За його ж словами орієнтовна вартість такої станції – до 7 мільйонів євро, а чернігівці зробили за 6,6 мільйона гривень. Керівник «Чернігіводоканалу» називає цю станцію першою, але не останньою: «Оптимальним варіантом для міста було б будівництво станції знезалізнення на НСВ-2, розрахованої на постачання 20 000 м3 води на добу. За таких умов якісну воду отримувало б більше третини Чернігова».

Суттєвий нюанс: вода проходить очищення без застосування хімічних реагентів! Фільтрувальний матеріал системи багатошаровий. Спочатку вода проходить через 60 мм шар очищеної марганцевої руди. Наступним етапом очищається за допомогою фільтрувального піску (механічна фільтрація, товщина шару 600 мм). Нижній шар – подрібнений гравій (забезпечує рівномірне розподілення потоку по всій площі напірного фільтру та частково видаляє сірководень і амоній, товщина шару 200 мм). Фінішний шар – це пісок та розподільча підложка, товщина шару 250 мм. Вміст заліза зменшено в 14 разів.

Загалом ця локальна станція очищує воду для мешканців майже трьох десятків багатоповерхових житлових будинків і 171 будинку приватного сектору. Загальна кількість зареєстрованих споживачів, зокрема, серед мешканців багатоквартирного житла – майже 4 тисячі.

Крім того, якість питної води тепер покращиться й у закладах освіти міста, які розташовані на вулиці Козацькій – у двох дитсадках, ліцеї № 15 та СПТУ № 9.

На відкритті станції міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що що між вихідною трубою зі станції знезалізнення та краном споживача є ще сотні метрів трубопроводів, які потрібно промивати. За 30-40 років у мережах накопичилося багато окису заліза. Найбільша проблема - в тупикових зонах, де немає закільцьованих мереж. Житлові будинки, зокрема на вулиці Козацькій - здебільшого старі п’ятиповерхівки. Осаду у мережах там – дуже багато. Тому наступним кроком підприємства буде робота з обслуговуючими підприємствами для досконалого промивання мереж. Він також висловив впевненість у тому, що вже влітку усі споживачі цього мікрорайону матимуть дуже якісну воду.

Директор «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко також додав, що наразі від мешканців житлових будинків, які входять до зони дії збудованої станції знезалізнення, вже надходять позитивні відгуки про покращення якості води. Хоча спочатку були й негативні - люди скаржилися на зниження тиску води. Незабаром робота станції буде перепрограмована на нічний час, коли зменшується споживання води, тому мешканці всього процесу взагалі не будуть відчувати.

Вже розроблений проєкт про будівництво ще двох таких станцій. Питання тільки у фінансуванні.

Василь ЧЕПУРНИЙТеги:чиста вода, Сергій Малявко, Чернігівська міська рада, Чернігівводоканал


Читайте такожКоментарі (0)
avatar