реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Санепідемслужба на Чернігівщині скорочується на 52 відсотки

Про реорганізацію Держсанепідслужби в Чернігівській області.

Відповідно до Указу Президента «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 9 грудня 2010 року № 1085, сьогодні проводиться реорганізація санепідслужби через ліквідацію. В установах санепідслужби області на 01.01.2012 року працювало 1587 працівників. Згідно з Положенням про Держсанепідслужбу України, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 400, на регіональному рівні передбачено створення територіальних органів, а на місцевому рівні відокремлених структурних підрозділів цих територіальних органів, керівники яких виконуватимуть повноваження головних державних санітарних лікарів відповідної адміністративної території.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1382 було створено Головне управління Держсанепідслужби у Чернігівській області, як окрема юридична особа до складу якого входить 7 територіальних управлінь. Структура ГУ ДСЕС в області затверджена головою Держсанепідслужби України, за погодженням з Віце-Прем’єр-Міністром України, Міністром охорони здоров’я України. За рахунок створення міжрайонних органів сьогодні практично втричі зменшується кількість установ на місцевому рівні.

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2011 р. N 1184 «Про затвердження граничної чисельності працівників територіальних органів центральних органів виконавчої влади» для Чернігівської області гранична чисельність працівників санепідслужби складає 730 працівників, з них 57 державних службовців. Скорочення штату працівників держсанепідслужби України передбачалось на рівні 40%, для Чернігівської області цей показник склав майже 55% .

На виконання постанов Кабінету Міністрів України, дерективних документів Міністерства охорони здоров’я України та керівництва Держсанепідслужби України були створені робочі групи по відпрацюванню поетапного щоквартального скорочення посад та штатної кількості працюючих. Неодноразово проводились узгоджувальні наради з головними державними санітарними лікарям районів та міст області з метою максимального збереження кадрового потенціалу та матеріально-технічної бази установ. Поетапне скороченні у першому-третьому кварталі проводилось передусім за рахунок вакантних посад, а також немедичних посад — водії, секретарі, бухгалтери, обслуговуючий технічний персонал,у тому числі і частина адміністративних.

На виконання наказу МОЗ України «Про ліквідацію бюджетних закладів, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства охорони здоров’я України» від 21.09.2012 року № 176-о щоквартальне скорочення людей припинилось і розпочалась процедура ліквідації установ.

За вибором працівників, які звільняються буде проводитись їх перепідготовка за рахунок МОЗ та подальше працевлаштування в ЛПЗ Чернігівської області на лікарських та медсестринських посадах, або працевлаштування в інших контролюючих органах у зв’язку з перерозподілом повноважень.

Незважаючи на всі спроби зберегти кадровий потенціал та максимально забезпечити працевлаштування вивільнених працівників, 115 осіб зареєстровані в центрах зайнятості як такі, що втратили роботу, в основному це немедичні працівники.

Голова ліквідаційної комісії А.Г. Валовенко
.
Інтерв'ю головного санітарного лікаря області Миколи Донця з цього приводу читайте в наступному номері газети "Сіверщина".Теги:реорганізація, санепідемстанція, скорочення


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
КРОМЕ ВЗЯТОК,ОНИ НИЧЕМ БОЛЬШЕ НЕ ЗАНИМАЛИСЬ.Я бы вообще упразднил эту службу,как бесполезную!В Чернигове,Нежине,Бахмаче....Только все и делают чтобы получать взятки и набивать свои карманы деньгами.
avatar
2
Яке це скорочення? З однієї держ. структури перевели в іншу!
avatar