реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Самосійні ліси потребують порятунку❗️

Наприклад, поблизу с. Даничі на Чернігівщині вже знищено 30 га дорослого самосійного лісу. Мертві дерева купами всихають і створюють пожежонебезпечну ситуацію біля лісів філії «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Ці ділянки - це землі колишніх колгоспів, які непридатні для сільськогосподарської діяльності. Власники паїв колись передали їх орендарям, які не використовували землі за призначенням. У результаті замість лісогосподарських культур виросли самосійні ліси. Тепер орендарі вирішили “очистити” свої землі й пустили вже дорослі дерева під сокиру. Ці ділянки самосійного лісу потребують термінового порятунку.

Чому потрібно рятувати ділянки самосійних лісів❓

У порівнянні зі штучно висадженими деревами, вони більш стійкі до несприятливих зовнішніх факторів – посухи, шкідників. А через те, що на цих ділянках зазвичай ніхто не займається веденням лісового господарства, вони захаращені й дуже часто є джерелом пожеж, які перекидаються на інші лісові масиви.

Як їх врятувати❓

Це питання потребує вирішення з власниками земель на рівні адміністрації. Ділянки самосійного лісу необхідно передати у державну власність.

Як реагує місцева влада на питання щодо порятунку самосійних лісів❓

Досить по-різному. Наприклад, у тій самій Чернігівській області на 310 клопотань на загальну площу 12 тисяч 383 гектари, отримано позитивних відповідей лише 55 на загальну площу 3 тисячі 149 гектарів. А відмов отримано 142 на площу 4 тисячі 293 гектари. На інші клопотання філіям ДП «Ліси України» у Чернігівській області відповіді не були надані.

Північний лісовий офіс



Теги:Даничі, Гончарівська громада, Північний лісовий офіс, Ріпкинська громада, самосійні ліси


Читайте також






Коментарі (0)
avatar