реклама партнерів:
Головна › Новини › КРИМІНАЛ

Росіянин намагався вивезти колекційні монети

Невдалою для російських колекціонерів виявилась спроба незаконного вивезення з України предметів нумізматики. У пункті пропуску «Нові Яриловичі» інспектори Чернігівської митниці Міндоходів спільно з прикордонниками виявили велику кількість монет в салоні автомобіля.
Мешканка Санкт-Петербурга впевнено скерувала автомобіль Форд Фієста на смугу «зеленого коридору».

Але, беручи до уваги певні критерії ризиків, співробітники пункту пропуску запропонували їй перемістити автомобіль на смугу поглибленого контролю. Громадянку та її чоловіка, який також знаходився в автомобілі, попросили заповнити митні декларації. Поціновувачі нумізматики ще сподіваючись проїхати кордон без перевірки, вказали в деклараціях тільки про наявність у них валютних коштів, у кількості, що дозволена для переміщення «зеленим коридором».

Проте, під час проведення спільною групою огляду салону транспортного засобу та речей подорожуючих, було виявлено незадекларовані предмети. У чорній сумці, що знаходилась на задньому сидінні автомобіля, знайдено 164 монети, найдавніша з яких датована 1621 роком.

Згідно з висновком експертів усі вилучені монети мають історичну цінність, а 17 з них взагалі відносяться до рідкісних і визнані культурними цінностями. За цими монетами можна вивчати історію. Найбільшу історичну та культурну цінність мають: польська срібна монета «3 гроша» 1621 року; три мідні монети «5 копъекъ» 1726-1727 років - випущені за часів правління імператриці Катерини І; «5 копъекъ» 1730 року та п’ять мідних монет «Полушка» 1731-1735 років - часи правління імператриці Анни Іоанівни; мідна «Копъйка» 1800 року часів імператора Павла І та шість мідних монет номіналом «Полкопейки» часів СРСР (1925-1928 рр.).

Відносно громадянина, який визнав себе власником нумізматичної колекції, порушено адміністративну справу. Наразі матеріали справи передані до суду. Монети вилучені.

Головне управління Міндоходів у Чернігівській областіТеги:Контрабанда, Нові Яриловичі, Чернігівська митниця, нумізмати


Читайте такожКоментарі (0)
avatar