реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Роман бачванського русина

09-Трав-21 829 0.0 0
Так виглядає щасливий перекладач, який щойно отримав нову перекладену книжку!

З цієї оказії навіть вдалося знайти квітучу сакуру

Отож зустрічайте роман Миколи Шанти "Паннонське чудовисько" від Видавництво "Апріорі"!

Це, мабуть, перший роман бачванського русина, перекладений і виданий в Україні за роки Незалежності. Тож можна вважати, що історична подія

Анотація: У романі Миколи Шанти, представника найдавнішої української діаспори – бачванських русинів, що живуть на теренах колишньої Юґославії, подано панорамну картину життя цієї спільноти в бурхливому ХХ столітті; через призму русинської громади читач має змогу побачити історичне тло воєн на Балканах та поставити перед собою віковічні питання про людську гідність і мораль, про долю особистості, яка не з власної волі опинилася поміж двох вогнів ворогуючих націоналізмів.

Фрагмент роману: "Що буде, коли хорватське військо почне здаватися? Хорвати не довіряють мені, бо я не хорват, а сербам я, знову ж таки, буду підозрілим, бо я не серб. Ех, така вже доля в русина. Ніде ти не в своєму домі, ніхто не вважає тебе своїм. Завжди в тобі бачать якогось шпигуна, зрадника, ворога. І одні, і другі. Для чого ж переселилися ті наші нещасні пращури у цей балканський котел? Те, від чого втікає одне покоління, все одно наздоганяє наступні покоління. Рости там, де тебе посіяли – і хай діється воля Божа"

Про автора: Микола Шанта (нар.1959 р.) – один із найвідоміших письменників мікронароду бачванські руснаки (паннонські русини), найдавнішої української діаспори, що живе на півночі Сербії, в регіоні Воєводина. Пише поезію, прозу, есеї, драми русинською й сербською мовами. Володар кількох літературних премій у Сербії й країнах колишньої Юґославії.
Був одним із засновників християнського часопису Звона (Дзвони) русинською й українською мовами; член редакції літературного часоспису Траг (Слід) у Вербасі, відповідальний редактор видавництва національної меншини Руске слово (Русинське слово) у Новому Саді; член Спілки письменників Воєводини.

Андрій ЛЮБКА


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Андрій Любка, Україна - Сербія, діаспора, нові книги, українська література


Читайте такожКоментарі (0)
avatar