реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

Про що скаржаться до екологічної служби?

За 5 місяців поточного року отримано та розглянуто 74 звернення громадян, у тому числі 20 колективних.

Із 74 звернень, які надійшли до Держекоінспекції - 69 стосувалися порушення природоохоронного законодавства.

Щодо тематики питань, піднятих у зверненнях, 26 стосувалося збереження лісових та зелених насаджень, 16 - поводження з відходами та забруднення ними землі, 13 - забруднення атмосферного повітря, 8 – забруднення водних об'єктів та 3 - збереження флори і фауни.

У 3-х зверненнях викладено протест мешканців проти забудови на території вже сформованих житлових масивів м. Чернігова.
Всі звернення громадян розглядаються відповідно до Закону України “Про звернення громадян” у місячний термін від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, розглядаються невідкладно.

Як показує аналіз звернень громадян, населення області дуже занепокоєне знищенням зелених насаджень, які багато років слугували окрасою вулиць та житлових масивів, а ще щодо порушень лісового законодавства.

Щодо зменшення порушень в цьому напрямку Інспекцією було проведено планову рейдову перевірку по виявленню порушень “Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України”.

В той же час проводяться перевірки об’єктів рослинного світу. За виявлені незаконні рубки зелених насаджень в межах населених пунктів інспекторами складаються відповідні матеріали, нараховуються суми збитків і направляються до УМВС для встановлення осіб порушників, якщо їх не вдалося встановити інспекторам.
Стан лісів по області в цілому задовільний. Проте нерідко порушуються “Санітарні правила в лісах України” та “Правила спеціального використання лісових ресурсів”.

Під час перевірок об’єктів рослинного світу виявлені незаконні рубки зелених насаджень в межах населених пунктів. На порушників складені відповідні матеріали, нараховані суми збитків.
Та попри всі негаразди, саме завдяки проведеній Держекоінспекцією роботі та вжитих заходів впливу на правопорушників, в області за останній час значно зменшились випадки допущення лісокористувачами знищення лісових ресурсів шляхом незаконних рубок.

Суттєво знизилась кількість випадків пошкодження дерев під час проведення рубок. Збільшились обсяги відтворення лісів шляхом збільшення посадок та догляду за культурами.

Також непоодинокі випадки самовільного випалювання сухої рослинності.

Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області був наданий припис головам районних державних адміністрацій Чернігівської області щодо заборони випалювання стерні, луків, пасовищ, сухої природної рослинності, а також природної рослинності або її залишків. Приписом зобов’язано голів районних державних адміністрацій Чернігівської області забезпечити проведення роз’яснення законодавства про відходи та щодо заборони палів з керівниками підприємств та населення районів та доведення вимог даного припису до керівників.

З метою недопущення виникнення вищезазначених негативних чинників, протидії масовим пожежам в лісах, на торф’яниках та сільгоспугіддях, а також керуючись природоохоронним законодавством Держекоінспекцією у Чернігівській області здійснюється контроль за виконанням даного припису та проводяться спеціальні рейди-перевірки. Винні особи притягуються до адміністративної відповідальності за ст. 771 та накладаються штрафи.

Дуже турбує населення ріст стихійних сміттєзвалищ і це характеризує відповідний рівень свідомості більшості громадян. Адже майже в усіх випадках це місця несанкціонованого розміщення відходів, які поступово перетворюються на стихійні сміттєзвалища, як на території обласного центру так і в районних центрах.
Незаперечним є той факт, що проблема поводження з відходами, на сьогодні, є мабуть найбільш актуальною для нашої держави. Чернігівська область в цьому плані не є виключенням.

Питання стану оздоровлення річки Стрижень, особливо у межах м. Чернігова, на сьогоднішній день є дуже актуальним. Річка знаходиться в незадовільному гідрологічному, гідробіологічному та санітарному стані, особливо на ділянках, де індивідуальна забудова досить щільно прилягає до річки, а також замулена, на окремих ділянках має місце значне заростання вищою водною рослинністю, що викликає обґрунтовані скарги мешканців міста.

Якісний склад води у створах річки Стрижень по основних показниках в межах міста гірший, ніж у верхніх створах – за його межами. Внаслідок змивання великої кількості забруднених зливових вод в річку в період підвищення температури навколишнього середовища, щорічно фіксується зниження розчиненого кисню до критичного рівня, до 1 мг/л при допустимій концентрації для водойм рибогосподарського призначення не менше 6 мг/л, що спричиняє загибель водних живих організмів.

Також причинами незадовільного стану річки Стрижень є: накопичення 1 – 1,5 метрового шару забрудненого мулу по руслу, що призводить до погіршення якісного складу води у межах міста; значне захаращення берегів та водного дзеркала річки сміттям та господарсько-побутовими відходами; розташування об’єктів господарської діяльності, житлової забудови, розорювання земельних ділянок в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.

Постійно зростає кількість громадян, які звертаються до Держекоінспекції у Чернігівській області за інформацією щодо екологічного стану області та за роз’ясненнями, що стосуються різних екологічних питань.

Та все ж таки попри наявні порушення, Чернігівська область і досі є однією з найбільш озеленених та привабливих територій України. І саме небайдуже ставлення до проблеми збереження природи рідного краю як самого колективу Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, так і усього суспільства, можуть стати одним із важливих резервів збереження навколишнього середовища.

Держекоінспекція у Чернігівській області є контролюючим органом, тому намагається здійснити все можливе, щоб покращити стан довкілля та докласти всі зусилля щодо запобігання правопорушенням проти природи, а у разі їх виявлення – невідворотності покарання винних осіб.
В той же час, хочеться подякувати всім небайдужим до нашого екологічного майбутнього людям за підтримку, співпрацю та допомогу у проведенні природоохоронних заходів. За Ваше ставлення до навколишнього середовища і розуміння того, що майбутнє залежить від кожного з нас, тому що тільки разом ми зможемо домогтися стабільної рівноваги.
Адже краса рідного міста не в останню чергу залежить від нас самих, тож давайте не знищувати те, що так щедро дарує нам природа.

Тетяна ВОЙТЕНКО,
головний спеціаліст у зв’язках з громадськістю та ЗМІ
Держекоінспеції у Чернігівській області



Теги:скарги, Екологія, Стрижень, парки, вирубування лісів


Читайте також



Коментарі (0)
avatar