Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Приватний підприємець – платник єдиного податку
23-Жов-10 971 0.0 0
Указом Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» встановлено, що фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, мають змогу перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності шляхом придбання Свідоцтва про сплату єдиного податку, якщо на вид підприємницької діяльності, який здійснює така фізична особа, місцевою радою встановлено ставку єдиного податку, за умови, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. грн.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про роз'яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727» визначено, що під словом «рік» слід розуміти календарний рік (з 1 січня по 31 грудня).

Згідно з наказом ДПА України від 29.10.99 р. № 599 „Про затвердження свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі”, Свідоцтво про сплату єдиного податку видається податковим органом на календарний рік.

Сплата єдиного податку (у разі щомісячної сплати) здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за тим, у якому здійснено попередню сплату єдиного податку за ставками, визначеними місцевою радою.

Таким чином, фізична особа, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та одержала Свідоцтво про сплату єдиного податку, протягом його терміну дії має сплачувати єдиний податок в установлені терміни незалежно від того, чи здійснює така особа підприємницьку діяльність, і незважаючи на результати здійснення такої діяльності (збитки чи доходи).
У разі надання підприємцем переваги єдиному податку слід врахувати, що тимчасове зупинення діяльності з будь-яких причин, включаючи лікарняні, відпустки, у межах звітного року не звільняє приватного підприємця від сплати єдиного податку.
Таким чином, податок має сплачуватися до бюджету незалежно від того, здійснювалась у цьому періоді підприємницька діяльність чи ні.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернігові
Теги:бізнес, приватний підприємець, єдиний податок


Читайте такожКоментарі (0)
avatar