реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Предстоятель ПЦУ у Чернігові

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 24 листопада 2024 року, в день вшанування пам‘яті святої великомучениці Катерини і преподобного Меркурія Чернігівського, очолив Божественну літургію у Катерининському кафедральному соборі міста Чернігова.

Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон, митрополит Дніпровський і Січеславський Симеон, архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архієпископ Володимирський і Нововолинський Матфей, архієпископ Хмельницький і Шепетівський Павло, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, єпископ Васильківський Єфрем, єпископ Бориспільський Авраамій, місцеве і запрошене духовенство.

Під час літургії за ревне служіння Церкві протоієрей Володимир Лящинський був удостоєний чергової священничої нагороди – право носіння митри.

За богослужінням молилися капелани, воїни – захисники Батьківщини, представники місцевої влади та віряни храму.

Після читання Євангелія Блаженнійший владика виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

Наприкінці урочистого богослужіння відбувся молебень до святої великомучениці Катерини та преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, чесні мощі якого перебувають у соборі.

Окрім того, Предстоятель Православної Церкви України відзначив військовослужбовців та благодійників єпархії високими церковними нагородами.

Від імені громади керуючий Чернігівською єпархією єпископ Антоній висловив вдячність Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію за Першосвятительський візит та щирі молитви.

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній під час Першосвятительського візиту до Чернігівської єпархії 24 листопада 2024 року у древньому Спасо-Преображенському соборі звершив молебень за перемогу України над агресором.

Спасо-Преображенський собор — один з найдавніших храмів Русі. Розташований в історичному середовищі Чернігова, у центрі колишнього дитинця. Будівництво собору було розпочато приблизно у 1033 – 1034 роках за розпорядженням першого відомого за літописами чернігівського князя Мстислава Володимировича. Вперше літописи згадують про «церкву святого Спаса» у 1036 році.

Спільно з Предстоятелем молилися керуючий єпархією єпископ Антоній, архієреї та духовенство, захисники Батьківщини, віряни, а також Голова Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус, гендиректорка Національного заповідника “Чернігів стародавній” Наталія Реброва.

Предстоятель Православної Церкви України також підніс молитви за захисників та захисниць Батьківщини й наприкінці молебня звернувся до вірян із Першосвятительським словом.

“Сьогодні ми дякуємо Богові, що Він сподобив нас піднести молитви в цьому древньому Спасо-Преображенському соборі. Поступово, як ми бачимо, Господь допомагає і сприяє нам утверджувати нашу визнану помісну Українську Православну Церкву. І всі історичні памʼятки, всі історичні собори, лаври й монастирі повинні належати саме помісній Українській Церкві, тому що це є надбанням нашого українського народу, це є надбанням нашої з вами української історії.

Ми молимося і благаємо Бога про перемогу та віримо, що незабаром Господь сподобить нас цього великого дару”, – сказав Митрополит Епіфаній.

Окрім цього Предстоятель висловив вдячність керуючому єпархією владиці Антонію, Голові ОВА, гендиректорці Національного заповідника та духовенству за розбудову й утвердження Православної Церкви України на Богом благословенній Чернігівській землі.

На завершення Першосвятительського візиту Блаженнійший Митрополит Епіфаній відвідав Троїцько-Іллінський монастир, де спочивають мощі Чернігівських святих.

Пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ)



Теги:митрополит Епіфаній, Катерининська церква, Чернігівська єпархія, пцу


Читайте також






Коментарі (0)
avatar