реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Повторне голосування у Рудці: за кандидата-податківця аж 362! ФОТОрепортаж

14 листопада 2010 року у селах Рудка і Селянська Слобода Чернігівського району відбулися повторне голосування у одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №33 по виборах до районної ради.
Нерівна боротьба точилася між кандидатом від Української народної партії, депутатом райради, місцевою вчителькою, поетесою, авторкою тексту українського шлягеру «Козачка» Надією Галковською та представником Партії регіонів, начальником Міжрайонної державної податкової інспекції Володимиром Яковенком.
Останнього з усіма силами, в т.ч. забороненими законом способами, підтримувала сільська і районна влада. Агітацію за провладного кандидата не соромились вести навіть члени виборчих комісій та соціальні працівники.
Звернення Надії Галковської до районної територіальної комісії зі скаргами на такі дії провладного кандидата були марними. Навіть позов до суду на незаконні дії районної комісії при розгляді іі скарг на передодні дня голосування залишився без розгляду.
Головним агітаційним аргументам спроможності кандидата-податківця був ремонт, начебто за власний рахунок на передодні голосування і на швидкоруч з абияких будматеріалів, фасаду сільського будинку культури в селі Рудка.
Але найпривабливішим для селян виявилася обіцянка державного чиновника високого рангу відремонтувати дорогу до Селянської Слободи.
Тож повторне голосування перетворилося на збір голосів на підтримку партії влади. Особливо це було помітно при «голосуванні» за межами виборчих дільниць. З 74 виборців (більше 10% від загальної кількості виборців), включених до списку для голосування за межами дільниць, проголосувало 64. Десятеро не проголосували тільки через відсутність у них паспортів і присутності спостерігачів.
Назвати таке голосування таємним і особистим - язик не повертається. Хоч і за багатьох немічних виборців голосували їх діти чи онуки, «хрестик» чомусь завжди впевнено ставився за «отого мужчину», який «відремонтував наш будинок культури» або «який пообіцяв зробити дорогу».
До речі, навіть на виборчій дільниці більшість селян не згортали бюлетенів при вкиданні у прозору скриньку, тож голосування багатьох з них було вже і не таким таємним.
У підсумку на 362 бюлетенях або 78,9% «хрестик» чи «галочка» опинилися навпроти прізвища провладного кандидата.

Надію Галковську підтримало лише 80 (17,4%) селян, тоді як 31 жовтня таких було 172. Ще 10 виборців не підтримали жодного кандидата, 7 бюлетенів визнано недійсними. Всього у повторному голосуванні взяло участь 469 виборців, що на 110 менше, ніж на виборах 31 жовтня.
Щодо виконання обіцянок провладного кандидата, то один з місцевих мудрих дядьків зауважив, що дорогу до Селянської Слободи може і відремонтують, але тільки тоді коли хтось з скоробагатьків побудує біля цього села свою «хатинку» за високим парканом, як це вже сталося на Янівському хуторі у селі Рудка.

Сергій СоломахаКоментарі (0)
avatar