реклама партнерів:
Головна › Новини › Проблема

Пішов додому, забувши вдягнутися...

15-Чер-10 1097 1.0 0
Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. З початку купального сезону на водоймах у Корюківці вже потонуло двоє молодих хлопців.
З метою дотримання правил поведінки на воді, недопущення купання відпочиваючими в нетверезому стані, а також залишення батьками дітей без належного нагляду 10.06.2010 року працівниками Корюківського РВ ГУМНС України в області спільно з активістами Корюківської районної молодіжної громадської організації «Альянс 3000» і ЦСССДМ, працівниками Корюківського РВ УМВС України в області та представниками засобів масової інформації здійснено рейдову перевірку місць масового відпочинку на воді у Корюківці. В ході перевірки виявлено, що основна кількість громадян купається в необладнаних для цього місцях, хоча рішенням міської ради визнано лишень одне місце масового відпочинку у нашому районі , а саме – центральний міський пляж. При перевірці пляжу працівники МНС начальник караулу ДПЧ-28 Рубей П.І. та інспектор сектору наглядово-профілактичної діяльності Омеляненко В.А. виявили ряд недоліків: межа запливу на акваторії пляжу не позначена буями; у місцях заборонених для купання не встановлено щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО»; не знищено водорості, які знаходяться буквально в кроці від місця відпочинку; залізний пліт, що знаходиться у водоймі, являє собою велику небезпеку для відпочивальників, (особливо – дітей!); і головне - не створено рятувальний пост на території пляжу. (До речі – якщо знайдуться волонтери на цю необхідну справу, то просимо залишати свої координати на сайті КРМГО «Альянс 3000» http://alians3000.at.ua/ у гостьовій книзі). Інспектор патрульної служби міліції Бадюля С.М. та інспектор по зв’язках з громадськістю Хоменко Є.М. порушень громадського порядку не виявили , але відпочивальники запевнили, що ближче до вечора біля водойми збираються любителі «посидіти з пляшкою» і п’ють вони зовсім не лимонад… Останній трагіко-комічний випадок : два дні пролежав чийсь одяг на піщаному березі і рятувальники протягом цього часу вже з ніг збилися разом з правоохоронцями, шукаючи чергового потопельника, а виявилося , горе-відпочивальник так «добре посидів» , що додому пішов, забувши вдягнутися…

Серед присутніх на пляжі в той день були проведені роз’яснення щодо дотримання правил поводження на воді та під час загоряння на сонці, бо слухаючи відповіді на елементарні запитання про першу допомогу, з’ясувалося, що більша частина люду необізнана в цьому питанні. Майже всі твердили, що потопаючого треба тягти за волосся, а це робити категорично не можна !!! Бо якщо у потерпілого ушкоджено шийні хребці , то такі дії можуть призвести до каліцтва , а то й взагалі – до смерті .

Всі учасники рейду звертаються до громадян з проханням бути уважними та обережними. Не купайтеся в незнайомих місцях, а тим більше в стані алкогольного сп’яніння!!!

А ЩОБ УНИКНУТИ ТРАГЕДІЇ, дотримуйтеся елементарних правил :

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці;
Уникайте води із швидкою течією;
Не заходьте у воду напідпитку;
Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо невпевнені у своїх силах;
Купаючись на «дикому» пляжі, у незнайомому місці не пірнайте з берега, з гірки, з дерева;
У воду треба входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою;
Купатися краще там, де є рятувальні служби;

Потрібно до плавок прикріпляти шпильку, бо якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, уколовшись шпилькою , ви може відновити еластичність м'язів;
Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана;
Утримуйтесь від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків.

ЯК ВРЯТУВАТИ ЛЮДИНУ, ЩО ТОНЕ

Насамперед витягніть особу на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи;
зробіть врятованому 2 повільні вдихи — «рот у рот»;
якщо повітря від ваших вдихів не проходить у легені постраждалого – зробіть 6-10 поштовхів руками під грудиною;
знов прочистіть дихальні шляхи й повторіть 2 вдихи;
повторіть поштовхи під грудиною – треба наповнити повітрям легені постраждалого;
обов'язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 сек., якщо пульсу немає – робіть непрямий масаж серця;
коли постраждалий прийшов до тями – не дозволяйте йому одразу підводитись, нехай подихає як слід;
у будь-якому випадку врятованому потрібна медична допомога, тож викличте «Швидку допомогу».


Правила поведінки для дітей

Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).
До купання допускаються групи дітей до 10 чоловік під наглядом одного, що має добре плавати і володіти прийомами рятування на воді.
Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватися під наглядом медпрацівника.
Місця купання обов’язково обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей ретельно перевіряється дно аварійно-рятувальними службами, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води й повітря.
Діти допускаються до купання після огляду лікарем.
Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається окремо у рядки).
До і після купання проводиться перевірка наявності дітей, шляхом шикування їх в ряд у відповідності до свого складеного одягу.
Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, ввійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.
При особистому купанні дітей дорослі зобов'язані постійно спостерігати за дітьми, що купаються.

Шановні земляки і гості нашого району!

Дотримуйтеся , будь ласка, правил поведінки на воді і біля неї.

Бережіть своє дорогоцінне життя та здоров’я!

Андрій НАВРОДСЬКИЙ, м.Корюківка
Теги:на водоймі, правила поведінки на воді, потопельники, Корюківка, Навродський


Читайте такожКоментарі (0)
avatar