Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Патріарх Філарет приїде до Чернігова!
05-Груд-18 948 5.0 0
Як повідомив архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), 7 грудня, на свято великомучениці Катерини та преподобного ігумена Меркурія Бригинського, Чернігів з архіпастирським візитом відвідає Патріарх Київський і всієї Руси - України Філарет.

Традиційний візит Патріарха включає в себе Божественну літургію, яка почнеться о 9-ій годині, та молебень до св. Катерини і прп. Меркурія по її завершенні. Нагадаємо, що в храмі спочивають мощі преподобного Меркурія, ігумена Бригинського, а візити Патріарха почалися з того часу, коли московська церква блокувала підхід до храму своєю ординською палаткою.

Сама Катерининська церква є не тільки окрасою Чернігова, ознакою високого мистецтва українського храмобудування, але й символом боротьби за українську Церкву, адже місцева прокомуністична влада та московська церква багато років робили все, щоб цей храм не передати вірним УПЦ Київського патріархату, а коли голова обласної державної адміністрації Микола Лаврик підписав розпорядження про передачу - заблокували вхід до неї.

Нині Катерининська церква є кафедральним храмом УПЦ Київського патріархату.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Катерининська церква, УПЦ КП, патріарх Філарет


Читайте такожКоментарі (0)
avatar