Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ
«Панські полювання на Чернігівщині не пройдуть» — прокуратура області
02-Квіт-14 1354 0.0 1
Підходи до додержання законодавства у сфері збереження, відтворення та раціонального використання лісів на Чернігівщині області, вимагають змін.

Сьогодні площа лісового фонду області становить понад 700 тис. га. Щороку кількість фактів самовільних рубок у лісах державної власності збільшується. Однак роботу щодо вжиття заходів до відшкодування правопорушниками збитків Чернігівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Держекоінспекцією в області фактично згорнуто, про це повідомила начальник управління захисту інтересів громадян і держави у суді прокуратури області Лілія Федорченко.

Завдані лісопорушеннями збитки за матеріалами Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства у 2013 році склали лише 168 тис. грн., Держекоінспекції в області – 430 тис. грн.

З цієї суми добровільно відшкодовано 145 тис. грн., прокурорами заявлено позови про стягнення 27 тис. грн., в усіх інших випадках (426 тис. грн.) винні особи не встановлено.

Поза увагою Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства також залишилося питання виконання функцій контролю за суб’єктами господарювання при використанні мисливських угідь.

Прокурорськими перевірками установлено, що у порушення закону Спеціалізоване мисливське підприємство УТМР, яке отримало дозвіл на використання у мисливських угідь по угодах з обласною радою, фактично передало їх частину у користування іншим приватним особам.

При цьому за вкладені по договорам інвестування кошти для цих осіб створювалося «панське» полювання, оскільки вибиралося найбільш привабливе місце, в якому підгодовувалися тварини. Інші мисливці доступу до цих угідь не мали, ліцензію на відстріл парнокопитних тварин у цих місцях отримати не могли.

Прокурорами пред’явлено до суду 7 позовів про визнання договорів недійсними, з яких 5 на сьогодні задоволено.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:прокуратура Чернігівської області, лісовий фонд, мисливські угіддя


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
«Панське» полювання у Корюківському районі очолює ГОЛОВА СУДУ, прокурор району, начальник місцевого РУ МВСУ, начальник відділу ДАІ і т.д... у мене питання, кого ви хочете наказати???...
avatar