Особливості знімних картриджів у фільтрах для води
Сучасні системи побутової очистки води передбачають використання спеціальних картриджів. Це змінні компоненти, які працюють за принципом сорбційного очищення. Згодом матеріал засмічується, перестає виконувати покладені на нього функції. Щоб ефективність фільтрації не знижувалась, потрібно міняти картриджі. Періодичність зазначає виробник в інструкції.
Щоб вибрати потрібний картридж, потрібно знати, які змінні моделі представлені у продажу. Вибір залежить від особливостей конструкції фільтра, типу та ступеня забруднення води. Картриджі мають усередині сорбент, який затримує забруднення, пропускаючи далі лише чисту рідину. Від виду наповнювача залежить від яких забруднень очищається вода.
Різновиди
Випускається кілька видів змінних картриджів. Для однієї моделі фільтра можна вибрати картридж, що оптимально відповідає умовам експлуатації. Враховується тип забруднень та витрати води. Змінні картриджі бувають наступних видів:
- Механічні. Зазвичай це перший ступінь очищення. Це моделі, що призначені для видалення з води твердих часток. Це картриджі зі спіненого поліпропілену або поліпропіленової нитки (відрізняються ступенем зниження тиску у водопроводі). Випускаються моделі з поліестеру, целюлози, що відрізняються високою продуктивністю. Представлені картриджі затримують частинки іржі, бруду, піску та інші фракції від 5 до 20 мкн.
- Вугільні. Це сорбційні знімні картриджі, що прибирають із води хлор та органіку. Представлені матеріали можуть затримувати важкі метали, залізо, марганець.
- З поліпропіленової нитки з просоченням. Це іонообмінний матеріал, здатний забезпечити високу якість очищення від заліза та марганцю.
- З іонообмінною смолою. Це картриджі від солей жорсткості. Найчастіше вода у водопроводі містить подібні суспензії. Через це на чайнику, інших нагрівальних приладах утворюється накип. Картриджі для пом'якшення води ефективні лише при невеликому та середньому споживанні води.
- Багатоступінчасті системи дозволяють прибрати з води великі та дрібні забруднення. Залежно від конструкції та особливостей змінної касети їх замінюють від одного разу на місяць до одного разу на рік.
Пористість
Чим менше пори, тим дрібніші частинки затримує фільтр і тим менша швидкість проходження води через матеріал. Ступінь очищення картриджів буває наступним:
- Груба. Це картриджі, що вловлюють окалину, іржу, пісок та інші сторонні суспензії.
- Мікрофільтрація. Після грубої очистки з потоку видаляються пігменти фарб, желатин.
- Ультрафільтрація. На цій стадії з води забираються деякі види бактерій, сажа.
- Нанофільтрація. Це дуже тонкий ступінь очищення, що дозволяє затримати розчинні солі, пестициди, цукор.
- Найтоншу фільтрацію сорбційні картриджі не можуть забезпечити. На це розраховані лише мембранні фільтри.
Читайте також |
Коментарі (0) |