реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Опозиція передала на Захід "подмьотниє пісьма"

Як зазначає газета «Коммерсанть-Україна», у списку опозиції посадовці розподілені по категоріях: чиновники вищого ешелону, причетні до політичного переслідування опозиції; слідчі та керівництво Генпрокуратури (ГПУ), прокурори, судді, члени інспекційної комісії НАК «Нафтогаз Україна» і експерти, що проводили експертизи, які лягли в основу обвинувачення екс-прем'єра Юлії Тимошенко у перевищенні службових повноважень при підписанні газового контракту з РФ в 2009 році.
У першу групу увійшов, зокрема, президент Віктор Янукович, його старший син Олександр Янукович, який, за твердженням опозиції, «відповідає за фінансову підтримку клану» і радник президента - начальник Головного управління адміністрації президента з питань судоустрою Андрій Портнов. Він, а також глава адміністрації президента Сергій Льовочкін, упевнені в «Батьківщині», «є комунікаторами, що передають незаконні вказівки судам». Крім них, у списку фігурує також прем'єр-міністр Микола Азаров, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, який «персонально, як і очолюване ним міністерство в цілому, зіграли ключову роль в організації кампанії з дезінформації навколо справи Тимошенко».

Список співробітників Генпрокуратури, до яких опозиція просить застосувати санкції, очолює генеральний прокурор Віктор Пшонка. В ньому також вказаний перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, заступник генпрокурора Євген Блажівський, заступник начальника відділу підтримки держобвинувачення Лілія Фролова, яка представляла сторону обвинувачення на процесі щодо Юлії Тимошенко, заступник прокурора Чернігівської області Олександр Нечвоглод, який, будучи слідчим Головного управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ, розслідував кримінальну справу Тимошенко. Всього ж опозиція пропонує застосувати санкції до 11 представникам ГПУ.

У список осіб, до яких, на думку опозиції, необхідно застосувати санкції, потрапили також судді, що мали відношення до розгляду справи Юлії Тимошенко. Зокрема, в документі вказано суддю Печерського райсуду Родіона Кірєєва, який вів судовий процес Тимошенко, голова Печерського районного суду Інна Отрош, а також ряд суддів Шевченківського районного та Київського апеляційного судів, задіяних у судових процесах Юлії Тимошенко, - усього 11 осіб.

Як пояснив голова парламентського підкомітету з питань євроінтеграції та євроатлантичного співробітництва Андрій Шкіль («БЮТ-Батьківщина»), «список Тимошенко» був направлений в США в якості доповнення до проекту резолюції сенатора Джеймса Інхофа, що знаходиться на розгляді комітету з закордонних справ сенату США.

«Це просто додаток до резолюції, яка вже пройшла комітетські слухання», - сказав він.

Тим часом заступник глави комітету Верховної ради з питань іноземних справ Леонід Кожара (Партія регіонів), який займав в 1994-1997 роках посаду першого секретаря політичної секції посольства України в США, впевнений, що зазначеним у списку чиновникам можна не побоюватися заборони в'їзду в країни ЄС або США.

«Ні політичної, ні міжнародно-правової перспективи в обігу немає, це піар-хід», - заявив Кожара.

Нагадаємо, у комітеті із закордонних справ сенату США знаходиться на розгляді проект резолюції від сенатора Джеймса Інгофа із закликом звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко, а також заборонити видачу віз президенту Віктору Януковичу і відкликати з Києва посла.

Між тим на Банковій не вірять, що США застосують санкції проти українських посадовців.

Партія регіонів назвала фарсом звернення БЮТ до США та ЄС про заборону в'їзду в ці країни державних службовців України.

ТижденьТеги:списки чиновників, Євросоюз, опозиція


Читайте такожКоментарі (0)
avatar