Головна › Новини › ПОДІЇ
Оленівка першою перейшла до української Церкви
16-Січ-19 768 5.0 2
Отже, таки Оленівка. Таки рухівці.
Всі повідомляють про якогось невідомого мешканця Оленівки, який на сільських зборах запропонував обговорити питання про перехід місцевої парафії від російської церкви до української.

Жодного секрету нема - це вчитель Оленівської школи, багаторічний рухівець (і по сьогодні!) Борис Юхимович Мазур. Саме за його пропозицією, підтриманою фронтовиком Анатолієм Дзюбою та сільським головою Володимиром Кривцем, було й проголосовано перехід. Що стало для московських попів повною несподіванкою, бо дійсно це питання не планувалося.

Так що рухівець Борис Юхимович Мазур - молодчина! Так тримати! До речі, ще один рухівець, з Борзни, полишив політичну діяльність і тиждень тому отримав священиче свячення - це Володимир Брязкало. Вітаємо! Моліться за нас, отче Володимире!

Отже, сьогодні московський піп Олександр Гладиш, що живе у Ніжині, а окормляється ув Оленівці та Берестовці, зібрав своє "воїнство"у хустках - зо два десятки бабів. дві години вони викричалися на вчителя - рухівця Бориса Мазура, звинувачуючи його навіть у тому. що за пляшку горілки сільський п'яничка приніс йому ...голову Леніна (під час декомунізації)... О, по селах ще лишилося багато матеріалу для гоголівського штибу повістей :)
Хлопці зі "Свободи" та С14 мирно стояли окремим гуртком біля церкви і їх роль у всіх цих процесах перебільшена промосковським архієпископом Климентом (Вечеря).

Коли баби викричалися на диво незворушному Борису Мазуру - всі бажаючі зайшли до храму, бо якраз приїхав благочинний української Церкви о. Сергій Чечин, а двері храму були відкриті. Замків ніхто не ламав!
Отець Сергій відслужив молебень і повідомив, що на Водохреща служитиме в цьому храмі літургію та святитиме воду. Московський попик тим часом кудись здимів.

Оленівці навісили на двері свого замка та й з миром розійшлися.
Душі оленівців Панька Куліша та Ганни Барвінок, певно, радуються в чертогах Господніх...

Василь ЧЕПУРНИЙТеги:Оленівка, Борзна, Народний Рух, УПЦ МП, ПЦУ, перехід парафій


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
0
1
Вітаю з 70-літнім ювілеєм шанованого і поважного рухівця Бориса Юхимовича Мазура, голову районної організації Руху з 1993 року.
Здоров"я і наснаги, козаче! Так тримати!
Слава Україні!
Недарма ж мудрі кажуть, якщо до 70 років не здобув поваги - ніколи вже її не здобудеш.
avatar
2
Якщо вирішили йти в іншу церкву - нехай будують новий храм і йдуть - Бог в поміч. Про інше треба задуматися...

Скільки людей після мракобісся цих розкольників філаретки і Макарія розчаруються в православ'ї, у вірі як такій !
avatar