реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Ніжин шанував талановитих жінок
10-Лис-12 1352 0.0 0
Уже не вперше восени Ніжин приймає дорогих гостей. З 26 жовтня по 4 листопада в Ніжині проходив VІІІ-й Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької. Квитків не було вже задовго до початку, оскільки участь у фестивалі брали кращі з кращих.

Розпочалося мистецьке свято 26 жовтня виставою Ніжинського українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського «Пробач мені.., або Замовляю любов…» - нещодавня прем’єра. Окрім глядачів, до глядацької зали завітали режисер-постановник Герман Архипов та автор комедії по-серйозному Тетяна Іващенко. Нова вистава колективу була сприйнята глядачами бурхливо й захопливо.

За традицією офіційне відкриття відбулося 27 жовтня (день виходу М.К.Заньковецької на професійну театральну сцену) виставою «Афінські вечори» Петра Гладиліна Київського академічного Молодого театру. Лірична комедія про інтелігентну сім’ю, яка живе у штучному світі білого мережива, та бабусю часів декадансу не залишила глядачів байдужими, оплески акторам ще довго лунали в залі.

28 жовтня дивувати ніжинського глядача приїхали актори Мінського обласного драматичного театру. Комедія «Шукаю справжнього чоловіка» Олени Попової, яка йшла білоруською мовою, труднощів у сприйнятті не викликала: мовний бар’єр був відсутній через подібність української та білоруської мов, окрім того, саме мовний факт вніс незвичайну родзинку у зміст і сприйняття вистави глядачами, надавав їй більшої комедійності.

29 жовтня Мозирський обласний драматичний театр імені І.Мележа представив ніжинцям драму про трагічні події Великої Вітчизняної війни. Вистава «Саня, Ваня, з ними Римас» В.Гуркіна переніс глядачів в атмосферу життя та побуту уральського села. Гра акторів та враження від драми в цілому надовго полонили серця ніжинського глядача.

30 жовтня глядачі поринули у світ оперети «Кішка, перетворена у жінку» Жака Оффенбаха Кримського академічного українського музичного театру (м.Сімферополь, АРК). Уже кілька років поспіль на фестивалі був відсутній даний жанр. Ніжинці радо відвідали виставу і з захопленням відгукувалися про неї – пишні костюми акторів та декорації створювали казковий світ, де магія і чудеса не є чимось незвичайним, а неперевершений вокал виконавців приворожив глядацьку залу.

31 жовтня Миколаївський Академічний Художній російський драматичний театр представив комедію «Девичник» Айвон Менчелла. Три вдови влаштовують щомісячні посиденьки на цвинтарі, відвідуючи заодно й покійних чоловіків, – поєднання незвичайне й навіть екстравагантне, адже в комедії, окрім жартів, присутня й смерть. Три різні погляди на боротьбу зі втратою і самотністю мали змогу побачити глядачі. Вистава подарувала море позитивних емоцій та вражень.

1 листопада на сцені Ніжинського театру залунали акорди мюзиклу Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Миколи Гоголя. Вистава «Едіт Піаф, або Бог є любов» за музичним твором В.Ковтуна просто зачарувала ніжинського глядача. Усе життя відомої французької співачки пролетіло перед очима глядачів, лунали її пісні у виконанні Маргарити Томм, тембр голосу якої співпав з голосом легендарної Піаф. Глядач був заворожений, тому й не дивно, що «Приз глядацьких симпатів» завоювала саме виконавиця головної ролі мюзиклу – Маргарита Томм.

2 листопада свою музичну історію глядачам представляв Кінешемський драматичний театр імені О.М. Островського (Росія). Мелодрама «Прощай, Марден, здрастуй!» про жінку-зірку Марлен Дітріх, неприборкуваний дух якої оселився в іншій жінці. Зі сцени звучав низький і хвилюючий голос актриси. Побудована як життя-спогад вистава зачарувала ніжинського глядача.

3 листопада дивували ніжинців актори Театру Новий імені Казімежа Деймака (Польща). Авангардно-психологічна драма «Свята Йоанна Боєнь» Бертольда Брехта була чимось незвичайним, такого ще на ніжинській сцені глядачі не бачили. Шокуюча й трагічна вистава, не зважаючи на те, що йшла польською мовою, донесла до глядачів і зміст, і фінальний жах. Ідейно вистава досить складна, але надзвичайно емоційна гра акторів не залишила байдужим жодного в залі.

Уже стало традицією закривати фестиваль виставою Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Екстравагантна п’єса «Венера в хутрі» Леопольда фон Захер-Мазоха стала ефектним і приємним завершенням цьогорічного фестивалю. Окрім того, ніжинці цього року мали можливість побачити цю виставу ще й наступного дня після офіційного закриття фестивалю.

Що ж до результатів, то журі вирішило за високу індивідуальну майстерність визнати лауреатами фестивалю й нагородити дипломом та цінним подарунком наступних актрис- учасниць фестивалю за номінаціями:

-- ЗА ПЕРЕКОНЛИВІСТЬ ТА ЕКСПРЕСИВНІСТЬ ВИКОНАННЯ РОЛІ – артистка Магда Бєганьська за виконання ролі Йоанни, у виставі «Свята Йоанна Боєнь» Б.Брехта. Театр Новий імені Казімежа Деймака. (Лодзь, Польща);
- ЗА ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ХУДОЖНЬОГО ВТІЛЕННЯ ОБРАЗУ У КЛАСИЧНОМУ ТВОРІ – заслужена артистка України Альбіна Сотникова за виконання ролі Ванди у виставі «Венера в хутрі» Л.фон Захер-Мазоха. Національний академічний український драматичний театр імені М.Заньковецької. (Львів, Україна);
- ЗА СЦЕНІЧНУ ПРАВДУ ОБРАЗУ – заслужена артистка Російської Федерації Крістіна Тінякова за виконання ролі Марлен у виставі «Прощай, Марлен, здрастуй», Д.Мінченок. Кінешемський драматичний театр імені О.Островського. (Кінешма, Росія);
- ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ – артистка Маргарита Томм за виконання ролі Едіт Піаф у виставі «Едіт Піаф, або Бог є любов», Г.Цибань. Полтавський обласний академічний український музично-драматичний театр імені М.Гоголя (Полтава, Україна);
- ЗА КРАЩИЙ ЖІНОЧИЙ АКТОРСЬКИЙ ДУЕТ – артистки Тетяна Карпец та Олена Рахмангулова за виконання ролей Поетеси та Подруги у виставі «Шукаю справжнього чоловіка» О.Попової. Мінський обласний драматичний театр. (Молодечно, Республіка Білорусь);
- ЗА КРАЩИЙ ЖІНОЧИЙ АКТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ – артистки Наталя Скоморохова, Олена Прокопова, Олена Кашаєд, Людмила Харланчук за виконання ролей Олександри, Анни, Софії та Жені у виставі «Саня, Ваня, з ними Римас» В.Гуркіна. Мозирський драматичний театр ім. Івана Мележа. (Мозир, Республіка Білорусь);
- ЗА КРАЩУ ЖІНОЧУ РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ – заслужена артистка України Сталіна Лагошняк за виконання ролі Доріс у виставі «Девичник» А.Менчел. Миколаївський Академічний Художній російський драматичний театр. (Миколаїв, Україна);
- ЗА КРАЩУ ЖІНОЧУ РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ – заслужена артистка АРК Тамара Гончаренко за виконання ролі Маріанни у виставі «Кішка, перетворена у жінку» Ж.Оффенбаха. Кримський академічний український музичний театр. (Сімферополь, АРК, Україна);
- ЗА КРАЩУ ЖІНОЧУ РОЛЬ НА ФЕСТИВАЛІ – народна артистка України Тетяна Стебловська за виконання ролі Анни Ростопчиної у виставі «Афінські вечори» П.Гладиліна. Київський академічний Молодий театр. (Київ, Україна).
Уже вкотре Ніжин став «столицею» театральних талантів. Фестиваль завершено, а ніжинці з нетерпінням чекають наступної осені, наступного театрального мистецького свята.

http://www.cult.gov.ua/news/2012-11-10-3984

інформаційна служба
Головного управління культури, туризму
і охорони культурної спадщини
Чернігівської облдержадміністрації


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Марія Заньковецька, фестиваль, Ніжин


Читайте також



Коментарі (0)
avatar