реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Мандрівний фестиваль кіно завітає навіть у тюрми

Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці понад 200 міст і містечок України - і мешканці Чернігівщини також серед них.
Мандрівний фестиваль Docudays UA у Чернігівській області триватиме з 1 по 13 грудня та завітає цього року не тільки до Чернігова, а й до Прилук, Ніжина та Мени.


Покази фестивальних фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями. Організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному та державному рівнях.

До програми цьогорічного Мандрівного фестивалю увійшли фільми-переможці та фільми позаконкурсних програм XІІ Docudays UA. Ми переконані, що чесне документальне кіно здатне захистити від зброї пропаганди, тому Мандрівний Docudays UA цього року покаже дві стрічки з програми ПРОПАГАНДА, що була центральною на фестивалі в Києві. Представлені в ній фільми «Звідки з'являється пил і куди зникають гроші» Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері та «Це моя земля» Тамари Ерде торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.

Загалом глядачі Мандрівного фестивалю на Чернігівщині побачать 25 найкращих документальних фільмів України та світу.

Разом із Мандрівним Docudays UA до Чернігова завітає виставка світлин «Чуєш, брате?» відомого українського фотографа Олександра Глядєлова. В експозиції – чорно-білі фото, які розповідають про революцію та війну в Україні. Глядєлов досі знімає на аналогову камеру з ручним наведенням фокусу, механічним взводом затвора і без функції «серійна зйомка». Знімати таким чином в епіцентрі бою практично неможливо, а тому фотографу доводиться вдивлятися в те, що відбувається в проміжках. Іншими словами – знімати не момент знищення, а життя.

Також разом із фестивалем Чернігівщиною мандруватиме інноваційна просвітницька виставка «Кожен має право знати свої права» - це експозиція зі 25 стендів, кожен з яких розповідає нам історію виникнення та становлення прав людини у світі, про цінності, що закладені в основу прав людини.
Також у Мені, Ніжині, Прилуках та Чернігові пройдуть лекції та тренінги з основ медіаграмотності – учасники цих заходів дізнаються як розпізнати у інформаційних повідомленнях маніпуляційні технології та пропаганду.



Теги:Прилуки, документальне кіно, мена, Ніжин, фестиваль


Читайте також






Коментарі (0)
avatar